Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vyberte Architekta roku 2015
Vyberte Architekta roku 2015

Architektura nás obklopuje na každém kroku a významně ovlivňuje prostor, ve kterém žijeme. Žádná stavba není stejná, je vyjádřením architekta, který je pod ní podepsaný. Máte ve svém okolí stavbu, která vás zaujala, a rádi byste vyjádřili svůj dík jejímu architektovi? Pak jej přihlaste do soutěže Architekt roku 2015. Cena je každoročně udělována v rámci stavebního veletrhu FOR ARCH.

Cena Architekt roku je určena osobám, které se v uplynulých 5 letech zasloužily svým inovativním přístupem o architekturu v České republice, a to jak na poli návrhu domů či stavby měst, tak i tvorby krajiny ale i skrze teoretickou, vzdělávací, propagační, publikační a popularizační práci. V roce 2014 získal cenu za mimořádný přínos architektuře Josef Pleskot, který přeměnil nevyužívané budovy Vítkovických železáren v Ostravě na Svět techniky. V letošním roce bude architekt Josef Pleskot zasedat v odborné porotě. Doplní tak předsedu poroty Zdeňka Fránka a další architekty – Antonína Nováka, Reginu Loukotovou a Osamu Okamuru.

Svět techniky v Ostravě; architekt Josef Pleskot


Je to čestný titul udělovaný každoročně osobnosti, která vynikla nebo dlouhodobě vyniká v oblasti architektura, a která se významně podílí na jejím dobrém jméně. Je to cena v naší zemi výjimečná a ojedinělá. Tímto skvěle doplňuje i mozaiku ostatních cen za architektonické počiny nebo celoživotní dílo,“ uvedl předseda odborné poroty architekt Zdeněk Fránek.

Svého architekta může nominovat každý - nejširší veřejnost, porotci soutěže, architekti, odborná média i galerie, muzea a úřady. Návrh na Architekta roku 2015 musí být zaslán nejpozději do 15. března sekretáři soutěže a musí obsahovat krátký profil nominovaného, výběr jeho nejznámějších prací a práci, za kterou je nominace navržena včetně stručného odůvodnění a obrazové přílohy.

Hlasování veřejnosti proběhne od června do srpna 2015 na webu soutěže, kde budou nominovaní architekti představeni. Titul Architekt roku 2015 bude slavnostně předán na galavečeru veletrhu FOR ARCH dne 16. září 2015 za účasti členů odborné poroty.

Více informací najdete na www.architektroku.cz.
Zdroj: ABF, a.s.
Vložil: Tisková zpráva, 15.02.15 21:00
Návštěvnost: 2871 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.