Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Parlament omezil zneužívání odkladu staveb žalobami v procesu EIA

Praha - Sněmovna na návrh Senátu omezila možnost zneužívání odkladného účinku žalob v procesu posuzování vlivů staveb na životní prostředí (EIA). Rozhodla o tom dnes poté, co úpravu podpořil i ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO). Se změnou novely, která má kvůli požadavkům EU posílit vliv veřejnosti v povolovacím procesu, podle ministra souhlasí i Evropská komise, která na přijetí novely tlačí. Normu nyní dostane k podpisu prezident.
    Úprava se týká ustanovení, podle něhož původně mělo už samotné podání žaloby na povolovací řízení automaticky znamenat odklad pro výkon stavebního rozhodnutí. Sněmovna již dříve určila, že o odkladu budou rozhodovat soudy. Senátoři tuto pasáž navíc doplnili tím, že "soud přizná žalobě odkladný účinek nebo nařídí předběžné opatření, hrozí-li nebezpečí, že realizací záměru může dojít k závažným škodám na životním prostředí".
    Doplnění podle senátorů umožní soudům žalobu nepřijmout v případech, když by měla "šikanózní" charakter, připomenul poslancům předseda lidoveckých senátorů Petr Šilar. Chtějí tak zamezit situacím, pokud by různá sdružení chtěla neustálými a účelovými žalobami zastavit výstavbu v Česku. Proti tomuto doplnění se naopak už dříve postavily ekologické organizace v asociaci Zelený kruh.
Autor: ČTK, 11.02.15 15:55
Návštěvnost: 1945 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.