Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Písek plánuje architektonickou soutěž na parkovací dům

Písek - Písek plánuje výstavbu parkovacího domu v blízkosti centra města. Objekt by měl vzniknout na rohu Komenského ulice a Žižkovy třídy a odhadované náklady se pohybují kolem 100 milionů korun. Město si nechá vypracovat studii, kolik parkovacích míst v centru chybí a podle toho by přizpůsobilo kapacitu domu. ČTK to řekl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09).
    "V nejbližší době vypíšeme na projekt architektonickou soutěž. Momentálně také provádíme studii, která by nám jasně měla říci, kolik parkovacích míst potřebujeme," uvedl Knot. Dodal, že výsledky zpracování studie bude městský úřad znát koncem března.
    Knot uvedl, že nedostatek parkovacích míst trápí Písek delší dobu. "To se týká hlavně centra města. Ale také na dvou větších sídlištích Portyč a Jih by jistě obyvatelé navýšení parkovacích míst přivítali," uvedl.
    Lokalita na rohu Komenského ulice a Žižkovy třídy se nachází pár minut chůzí od samotného centra. Pozemek patřil poště, která sídlí naproti, ale městu se jej podařilo loni vyměnit. "V Písku žádný parkovací dům není a tohle nám připadá jako ideální místo, kde by měl vzniknout," řekl Knot.
    Město o pozemky na rohu Komenského ulice a Žižkovy třídy o rozloze téměř 5000 m² usilovalo osm let. V roce 2009 jej chtělo odkoupit, když odhadní cena činila přes 17 milionů korun. Česká pošta však přistoupila jen na směnu s tím, že město jí jako kompenzaci ještě muselo doplatit zhruba šest milionů korun.
Autor: ČTK, 08.02.15 10:40
Návštěvnost: 2484 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.