Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Bazén v Písku by se měl začít stavět v roce 2017

Písek - Nový plavecký bazén v Písku vznikne v lokalitě pod lesnickou školou. Areál, jehož vybudování bude stát přibližně 200 milionů korun, by se měl začít stavět v roce 2017. Městská rada v únoru zadá podmínky pro zadání architektonické soutěže stavby. Bazén by měl zahájit provoz do konce současného volebního období. ČTK to řekl místostarosta Josef Knot (TOP 09).
    "Takový je předpoklad. Ale samozřejmě závisí také na tom, zda všechno půjde hladce a například po oznámení výsledků soutěže na zhotovitele se neúspěšní uchazeči nebudou odvolávat. Takový případ by pak celou realizaci klidně až o rok zpozdil," uvedl Knot.
    Nový bazén bude 25 metrů dlouhý a bude mít osm drah. V areálu lidé najdou také menší výukový bazén, relaxační bazén, wellness a venkovní areál s vodní plochou do 300 m². Město vybíralo lokalitu pro stavbu ze tří variant. Knot uvedl, že se mu zamlouvala i možnost, že by bazén stál v areálu Žižkových kasáren. "Ale tam je problém s vlastnickými vztahy. Co se týče lokality pod lesnickou školou, tak pozemky tam patří městu Písku," řekl místostarosta.
    Stavba nového areálu měla původně začít už předloni, ale obyvatelé v lednu 2013 v závazném referendu rozhodli, že bazén nechtějí na místě, které radnice původně vybrala. Bylo v těsné blízkosti historického centra a podle většiny účastníků referenda se do takové lokality nehodil. V Písku zatím zůstává v provozu krytý plavecký areál, který je starý přibližně 30 let.
Autor: ČTK, 04.02.15 11:00
Návštěvnost: 3619 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.