Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Letní dům ve Valeria del Mar od Luciana Kruka

Argentinský architekt Luciano Kruk před založením vlastní praxe sbíral dvanáct let cenné zkušenosti v ateliéru BAK arquitectos, kde společně s Maria Victoria Besonias a Guillermo de Almeida vytvořili v malebné argentinské přírodě řadu prázdninových domů z pohledového betonu. Zdejší klima umožňuje bez obtíží pracovat se štíhlými stěnami a velkoplošným prosklením, proto každý z projektů (Luciano Kruk jich řadu zrealizoval a další desítky projektů jsou v přípravě) vypadá jako cvičení z architektonické kompozice na IIT.
Aktuální projekt leží v malé rekreační osadě Valeria del Mar přibližně 360 kilometrů jižně od Buenos Aires. Dům je usazen do borovicového lesa. Jeho protáhlá dispozice nabízí přes 120 čtverečních metrů podlažní plochy. Betonové stěny jsou příčně řazeny. Rozměrné prosklené části jsou umístěny po delších stranách domu a navíc jsou mírně zapuštěné do objektu, čímž vznikají kryté lodžie postupně přecházející v dřevěné terasy vybíhající do lesa. Z interiéru domy se tak nabízí rámované výhledy do okolní přírody. Dispozice domu vychází z přání klienta, který chtěl mít obě ložnice co nejvíce vzdálené od sebe. Mezi oběma 'ložnicovými póly' se nachází společenská část s jídelnou a obývacím pokojem.
Autor: Petr Šmídek, 13.12.14 20:00
Návštěvnost: 1018 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.