Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Radnice v České Třebové chystá rozsáhlé úpravy Nového náměstí


Česká Třebová (Orlickoústecko) - Radnice v České Třebové chystá rozsáhlé úpravy Nového náměstí. Vybrala již nejlepší návrhy vzešlé z urbanisticko-architektonické soutěže. Největší náměstí ve městě postavené v 60. letech minulého století ztratilo svou původní funkci, řekl ČTK starosta Jaroslav Zedník (Nestraníci).
    "Původně nejmodernější náměstí je za svou životností. Měli by se tam setkávat lidé a žít společenský život. To tam dnes není a chtěli bychom to tam opět vrátit," uvedl Zedník. Radnice už v minulosti upravila Pernerovo náměstí před nádražím a historické Staré náměstí, kam se nyní soustředí zájem obyvatel.
    Podle Zedníka čekají Nové náměstí významné změny. Měl by na něm vzniknout například prostor pro koncerty, trhy a další městské akce.
    Do otevřené soutěže s cenami bylo přihlášeno 14 návrhů, komise z nich doporučila tři nejlepší. Obyvatelé města se budou moci seznámit se všemi návrhy na výstavě v Kulturním centru od 5. do 15. února. Ten vítězný chce radnice určit až poté, co se s nimi veřejnost seznámí. "Vybereme jeden ze tří oceněných návrhů, ale budeme přihlížet i k názorům lidí," řekl Zedník.
    Letos chce město s autorem vítězného návrhu upřesňovat detaily studie, na projektovou dokumentaci poté vypíše soutěž. Náklady úprav starosta odhaduje na 60 až 80 milionů korun, proto se bude snažit získat na projekt dotaci. "Náměstí musí splňovat svou funkci 50 až 60 let, nemá cenu volit jednoduché a levné řešení. Obyvatelé ho také musejí přijmout za své," dodal Zedník.
Zdroj: Pavel Dosoudil
Vložil: ČTK, 24.01.15 11:00
Návštěvnost: 2219 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.