Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Policie v Horšovském Týně si chce postavit nové oddělení

Plzeň - Policie v Plzeňském kraji plánuje stavbu nového obvodního oddělení v Horšovském Týně. Až dosud v regionu pro své zázemí pouze vždy jen upravovala starší budovy. Půjde o moderní stavbu šitou na míru potřebám policie, vybudovat ji chce do roku 2018. K záměru přistoupila poté, co statik v Horšovském Týně nařídil vyklidit původní sídlo obvodního oddělení. ČTK to řekl krajský šéf policie Jaromír Kníže.
    "Obvodní oddělení jsme museli uzavřít loni v srpnu, statik označil objekt za nestabilní. Oddělení proto bylo dislokováno do Domažlic, v Horšovském Týně je nyní zatím jen služebna," uvedl.
    Provizorní situaci chce policie řešit, snaží se získat vhodný pozemek v blízkosti centra. Podle Knížete by na něm měl být postaven menší objekt pro zhruba 20 policistů. "Po jednání s policejním prezidentem byla již vyčleněna částka na nákup pozemku," uvedl. Lokalita je vytipována, na ceně městského pozemku se musí policie dohodnout s radnicí, prodej půjde přes zastupitele. Až bude pozemek, připraví policie projekt. Výši investice zatím ředitel neodhadl, může jít o pět až deset milionů korun.
    V současné době policisté dojíždí do Horšovského Týna z Domažlic, k dispozici mají dvě místnosti a vykonávají denní službu. Podle Knížete to ale není v takové míře, jak by bylo třeba. "Je to prozatímní řešení, s nímž se nemůžeme spokojit my, ani občané Horšovského Týna," uvedl.
    Policie v Plzeňském kraji má 40 obvodních oddělení, ta vznikala rekonstrukcí starých budov. "Toto by bylo novum, tedy stavba odpovídající našim potřebám, nepřizpůsobovali bychom se stavebním dispozicím starého objektu," dodal Kníže. Podle něj by oddělení nabídlo model, který lidé znají ze zahraničních filmů, tedy velký otevřený prostor pro všechny a dále výslechové místnosti pro provádění úkonů.
Autor: ČTK, 21.01.15 21:20
Návštěvnost: 2163 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.