Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Developer chce v Modřanech u Vltavy postavit 700 bytů

Praha - Developerská společnost Karlín Group chce v Modřanech u Vltavy postavit novou čtvrť s 698 byty v sedmi domech. Stavbu projektu Riverpark Modřany plánuje zahájit příští rok v březnu, uvádí firma v dokumentaci pro posuzování vlivů na životní prostředí (EIA).
Projekt tvoří sedm bytových domů, jejichž základna má tři podlaží. Na nich vyrostou věže s devíti až 12 patry. Součástí projektu má být 1033 parkovacích míst, z toho 971 v podzemí. Developer slibuje také školku pro 120 dětí, obchod s potravinami, fitness studia a malé kancelářské provozovny například pro lékaře, zubaře, kadeřníka či lékárnu. Prostor mezi domy bude koncipován jako veřejné dlážděné náměstí s občasnou zelení a městským mobiliářem.
Riverpark Modřany má vyrůst u ulice Mezi Vodami mezi tramvajovou a železniční tratí, která budoucí bytové domy odděluje od Vltavy a golfového hřiště v Hodkovičkách. Nyní je místo vedeno jako takzvaný brownfield se skládkou a dosluhujícími výrobně-skladovými areály. Investor podle dokumentace počítá s dekontaminací území a výsadbou zeleně. Autorem projektu je slovinský ateliér Bevk Perović Arhitekti.
První etapu projektu rozděleného na tři fáze chce Karlín Group začít stavět v březnu 2016. Stavební práce by měly trvat 20 měsíců. Celý projekt Riverpark Modřany by měl být hotový na podzim 2020.
Zájem o nové byty v Praze v poslední době roste, jen loni developeři podle společné statistiky společností Ekospol, Skanska Reality a Trigema prodali rekordních 5950 nových bytů. To je meziročně o 18,6 procenta více. Loňský rok překonal i předkrizový rok 2007. Dalších 6750 bytů mají developeři připravených k prodeji.

Více informací >
Autor: ČTK, 15.01.15 21:40
Návštěvnost: 3886 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
JEN NE KRABICE ja 16.01.15 07:57
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.