Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Stavbu ústeckého justičního paláce připraví nová pracovní skupina

Ústí nad Labem - Pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva spravedlnosti a ústeckého krajského soudu by měla připravit stavbu justičního paláce v Ústí nad Labem. ČTK to řekla ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO). Termín stavby ani částku, kolik by palác měl stát, ale neupřesnila. Nový justiční palác by měl stát ve čtvrti Bukov. Současná budova soudu byla několikrát zasažena při povodních, vyhovující není ani její technický stav.
    O stavbě nového justičního areálu pro ústecký soud i státní zastupitelství se mluví od roku 2002. Podle předsedy soudu Luboše Dörfla současná buudova potřebám soudu nevyhovuje. "Její limity jsou řadu let překonané, pracovní podmínky tady nejsou ideální," řekl ČTK Dörfl.
    Nová pracovní skupina má podle Válkové stavbu paláce připravit. Kdy by mohl palác stát, ale ministryně odhadovat nechce. "Chtěli bychom mít v řádech týdnů hotový investiční záměr. A současně se pracuje na časovém harmonogramu," vysvětlila Válková.
    Kvůli nedostatku místa už z budovy krajského soudu odešlo Krajské státní zastupitelství. Prozatím si pronajímá za více než pět milionů korun ročně prostory v komerční budově v centru města.
    Na základní kámen neexistujícího paláce v říjnu 2013 poklepal prezident Miloš Zeman společně s předchůdkyní Válkové Marií Benešovou (ČSSD). Tehdy se náklady na stavbu paláce odhadovaly na 800 milionů korun. Termín dokončení byl odhadován na rok 2017.
Autor: ČTK, 13.01.15 21:20
Návštěvnost: 3422 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
 
Anketa
Bude podle vás veřejná anonymní architektonická soutěž?
Ne
Ne
Komentáře
Předmět Autor Datum
vtipná anketa... Petr Máša 14.01.15 18:01
Architektonicky nebo urbanisticky významná stavba vilda 15.01.15 14:08
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.