Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rodinný dům v Quebecu od Alaina Carle

Ve vyhledávaném prázdninovém rezortu Wentworth v jižním Quebecu navrhl montrealský architekt Alain Carle rodinný dům, který svým podélným tvarem a rozmístěním stěn brání nechtěným pohledům z přilehlé silnice. Projekt na břehu jezera architekt přirovnává k paravánu nebo zástěně, která cloní pohledy od přístupové cesty a naopak posiluje výhledy směrem k vodní hladině. Obytná plocha domu je rozvržena do dvou podlaží. V přízemí se nachází obytná část s jídelnou a ložnicí manželů, zatímco do suterénu jsou umístěny další tři ložnice a domácí kinosál. Hmota domu je rozdělena do několika segmentů, které na sebe plynule navazují, ale přitom vytváří dojem samostatných stěn volně rozmístěných do zahrady. Volná kompozice stěn vytváří řadu venkovních krytých teras s výhledem na jezero. Hlavní nosná konstrukce je ze dřeva a oceli obložené černě natřenými recyklovanými cihlami a dřevěným mořeným laťováním. Temně laděný je rovněž interiér, který občas prosvětlí bílá stěna nebo kus vestavěného nábytku.
Autor: Petr Šmídek, 22.01.15 09:30
Návštěvnost: 1880 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.