Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přednáška Louise Beckera ve Veletržním paláci

Národní galerie v Praze, Zlatý řez a Velvyslanectví Dánského království vás ve čtvrtek 15. ledna 2015 od 18.30 hodin srdečně zvou na přednášku

Louis Becker: Lidé, prostor a denní světlo

představující hlavní principy práce architektonické kanceláře Henning Larsen Architects, laureáta Ceny Miese van der Rohe 2013.

Moderuje Jana Tichá, kurátorka výstavy a teoretička architektury.

Kde: Korzo Veletržního paláce, vstupné: zdarma, bez rezervace. Přednáška bude tlumočena.

Před prezentací vás srdečně zveme na komentovanou prohlídku výstavy Evropské ceny za současnou architekturu – Ceny Miese van der Rohe s Janou Tichou. Prohlídka začíná v 16.30 hodin.

Kde: 1. patro Veletržního paláce, cena základní 80 Kč / snížená 50 Kč (v ceně je zahrnuto vstupné i poplatek za odborný výklad). Bez rezervace. Louis Becker je jedním z partnerů a rovněž umělecký ředitel kanceláře Henning Larsen Architects. Vyučuje také na Aalborg University - na katedře architektury a designu. Během své kariéry se stal hybnou silou celé řady dánských i mezinárodních projektů. V roce 2011 byl jeho přínos architektuře a mezinárodní úspěchy oceněny medailí udílenou Královskou dánskou akademií krásných umění.

Lidé, prostor a denní světlo. Lidský rozměr a základy architektury. V rámci přednášky představí Louis Becker hlavní principy práce Henning Larsen Architects a jejich aktuální oceněné projekty jako je například  Moesgaard Museum, kampus Kolding, ústředí společnosti Siemens či koncertní síň a konferenční centrum Harpa v Reykjavíku.

Henning Larsen Architects jsou architektonickou a urbanistickou kanceláří s globálním působením a se skandinávským duchem.

Svůj přístup definují takto: "Formujeme, zpytujeme a proměňujeme fyzické prostředí v každém měřítku – od městských prostorů a jednotlivých budov po interiéry a grafický design; vždy však máme na zřeteli náš základní cíl poskytnout uživateli novátorský, srozumitelný a udržitelný design. Náš přístup k navrhování přesahuje fyzický a vizuální dopad jednotlivých projektů: naším cílem jsou zajímavé, udržitelné budovy, které si uvědomují své okolí a mohou se tak stát cennou součástí života jednotlivců i celé společnosti, pro niž byly postaveny."

Široké portfolio kanceláře Henning Larsen Architects zahrnuje významné kulturní instituce, univerzitní budovy, ústředí soukromých společností i urbanistické projekty. Od svého založení v roce 1959 dokončili Henning Larsen Architects projekty ve dvacítce různých zemích. Dnes spolupracují s 250 designéry v sedmi kancelářích po celém světe – v Kodani, Oslu, na Faerských ostrovech, v Mnichově, Istanbulu, Rijádu a Hongkongu.

Koncertní síň a konferenční centrum Harpa: Laureátem ceny Miese van der Rohe v roce 2013 se stala budova Koncertní síně a konferenčního centra Harpa v Reykjavíku, která je společným dílem mezinárodního týmu autorů:  Peer Teglgaard Jeppesen, Osbjørn Jacobsen (Henning Larsen Architects), Sigurður Einarsson (Batteríið Architects) a Olafur Eliasson (Studio Olafur Eliasson).
Harpa je součástí velkorysého plánu, jehož cílem je rozšíření a revitalizace východní části přístavu v Reykjavíku a zlepšení spojení mezi touto částí přístavu a centrem města. Budova je určená pro pořádání koncertů i konferencí, obsahuje celkem čtyři velké sály. Při pohledu z foyer tvoří konfigurace sálů “masiv”, který připomíná skalnaté pobřeží Islandu a kontrastuje s expresivní prosklenou fasádou z nespočetného množství skleněných plošek, která vznikla ve spolupráci se Studiem Olafura Eliassona.
Klíčové prvky budovy jsou světlo a transparence.  Krystalická budova vyrůstá na rozhraní pevniny a moře, zachycuje a odráží světlo – podporuje tak dialog mezi budovou, městem a okolní krajinou. Jednou z hlavních myšlenek návrhu bylo “odhmotnění” budovy jako statické entity tak, aby reagovala na barvy města, oceánu a oblohy, které ji obklopují.

Více informací >
Zdroj: Radomíra Sedláková, SMSU Národní galerie v Praze
Vložil: Tisková zpráva, 12.01.15 10:35
Návštěvnost: 2371 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.