Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ústí n. L. má 20 architektonických návrhů, jak využít část centra

Ústí nad Labem - Dvě desítky návrhů přišly do architektonické soutěže, kterou vypsala ústecká radnice na úpravu prostoru mezi obchodními centry Labe a Forum v centru města. Porota rozhodne o nejlepším návrhu už příští týden, řekla ČTK mluvčí magistrátu Romana Macová. Autor vítězného návrhu získá 100.000 korun. O tom, zda se město bude některým z návrhů skutečně řídit, rozhodne radnice později.
    Architekti měli v soutěži najít využití pro místo, na kterém je pouze několik laviček a lidé tudy většinou jen procházejí. "Cílem soutěže je najít hlavní využití významného veřejného prostranství města Ústí nad Labem, neboť se jedná o území v přímé návaznosti na centrum. V současné době jsou v tomto prostoru podél fasády obchodního domu Labe umístěny stánky trhovců, které jsou jediným důvodem návštěvnosti," uvedla Macová.
    O vítězném návrhu bude rozhodovat komise složená z odborníků i laiků. Prvního zasedání se podle Macové zúčastní i primátor Josef Zikmund (ANO) a statutární náměstek primátora Martin Hausenblas (PRO!Ústí). "Přítomnost zástupců vedení města je potřebná, protože zodpovědností města jako vyhlašovatele soutěže a jeho nového vedení, jak naložit s výsledky soutěže a rozhodnout, zda se vítězný návrh bude realizovat," uvedla Macová. O samotném vítězi ale rozhodne předem stanovená porota.
    Autor vítězného návrhu získá finanční odměnu 100.000 korun, za druhý nejlepší návrh je odměna 60.000 a za třetí 40.000 korun. Všechny návrhy budou v druhé polovině února vystaveny v informačním středisku města.
Autor: ČTK, 10.01.15 17:55
Návštěvnost: 2860 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.