Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Izraelské náměstí v Kodani od COBE architects

V Kodani to s veřejnými prostory umí. Ať už nad vodou, na nábřežích nebo tradičně mezi domy. Ateliér Bjarke Ingelse na projektu Superkilen dokázal, že hodnotné místo k setkávání lidí může vzniknout i na rumišti a s malým rozpočtem.
Čerstvě dokončené Izraelské náměstí (Israels Plads) od kodaňské kanceláře COBE se nachází na místě hradeb zbouraných v druhé polovině 19. století. Rozlehlé prostranství je ze severní strany lemováno rušnou železniční stanicí Nørreport a jižní část náměstí plynule přechází do parku Ørsted. Na ztvárnění jižní části náměstí proběhla v roce 2008 architektonická soutěž, v níž zvítězil místní ateliér COBE, který svůj návrh popsal jako “koberec“ přirozeně začleňující park do náměstí. Vedle přírodních prvků (vzrostlých stromů a protékající vody) je náměstí doplněno o kulaté sportoviště, skatepark a dvě stupňovité tribuny umístěné v protilehlých rozích náměstí.

Více informace>
Autor: Petr Šmídek, 09.01.15 09:10
Návštěvnost: 1832 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.