Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Paláce Euro a Astra v Praze změnily majitele, cena byla 1,1 mld.

Praha - Palác Euro a Palác Astra na Václavském náměstí v Praze změnily majitele. Za 40 milionů eur (cca 1,1 miliardy Kč) je od irské skupiny Avestus Capital Partners koupila skupina Mint Investments. Skupina Mint o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Nemovitosti firma pořídila jako dlouhodobou investici pro své privátní investory.
    V budovách, které stojí na křížení Václavského náměstí, ulice Na Příkopě a 28. října, jsou především kancelářské prostory, v přízemí obchody. Oba paláce dohromady nabízejí přes 6000 m² komerčních ploch.
    Palác Euro, který byl dokončen v roce 2002, získal v minulosti titul nejlepší stavba v kategorii novostaveb v České republice. Porota ocenila, že budova citlivě zapadla do pražské architektury, a způsob, jakým architekti stavbu navázali na protilehlý palác Koruna.
    Palác Astra, původně nazývaný Lindtův dům, je první funkcionalistickou budovou postavenou v roce 1925-27 na území Prahy podle projektu architekta Ludvíka Kysely pro továrníka Augusta Lindta. V roce 2011 byl palác kompletně zrekonstruován.
    Skupina Mint Investments byla založena v roce 2002 a podniká v oblasti investic do nemovitostí a zřizování a správy nemovitostních private equity fondů ve střední Evropě. S více než 500 miliony eur spravovanými v sedmi uzavřených fondech investuje a spravuje aktiva evropských a severoamerických institucionálních investorů a velkých středevropských privátních investorů. Skupina má obchodní místa v Praze, Bratislavě, Plzni, Opavě, Olomouci, Mostě a Trenčíně.
Autor: ČTK, 01.09.14 19:40
Návštěvnost: 2102 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.