Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Vzkříší Herman projekt knihovny na Letné?

Praha - Ministerstvo financí slíbilo dát na pobídky pro zahraniční filmaře v Česku pro příští rok 800 milionů korun. Peníze na pobídky by se měly zvýšit i pro letošní rok, a to o 300 milionů korun z dosavadní půlmiliardové sumy. V České televizi to dnes řekl ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) s tím, že se na pobídkách dohodl s ministrem financí Andrejem Babišem (ANO).
    Dohoda má podle Hermana také podporu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). O potřebě alespoň 800 milionů korun na pobídky pro filmaře v každém z příštích dvou let mluvil Herman v první polovině června po setkání se ředitelkou Státního fondu kinematografie Helenou Bezděk Fraňkovou.
    Česko zahraničním filmařům pobídky nabízí znovu od roku 2010. Filmaři tak mohou získat zpět 20 procent "uznatelných nákladů" na výrobu snímku v ČR. Většinou jsou ale pobídky rozebrány již začátkem roku. Některé okolní země přitom výši pobídek neomezují.
    Herman mluvil také o "vzkříšení" projektu knihovny od architekta Jana Kaplického. Připomněl, že výstavbu budovy na pražské Letné, pro kterou byla původně navržena, podporuje také prezident Miloš Zeman. Ministr řekl, že by si dokázal v budově představit expozici moderního umění Národní galerie. Na podzim by se podle Hermana mohla začít scházet konzultační skupina, která se budoucností Kaplického projektu bude zabývat.
Autor: ČTK, 03.07.14 07:40
Návštěvnost: 2130 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.