Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O Automatických mlýnech bude město jednat s majitelem a investory

Pardubice - O budoucnosti Automatických mlýnů v Pardubicích, které projektoval architekt Josef Gočár, se uskuteční trojstranná jednání. Schůzky by se měli zúčastnit zástupci majitele, města a potenciálních investorů. ČTK to dnes řekl primátorčin náměstek František Brendl. Památka v centru města je od loňska na prodej a skončila v ní výroba.
    "Já si od toho slibuji, že se všemi sejdeme. Pakliže bychom mohli spolupracovat, tak si nastíníme možnosti," řekl Brendl.
    Společnost GoodMills loni nabídla mlýny městu za 40 milionů korun. Posudek města snížil cenu areálu na 17 milionů korun. Nový posudek majitele kulturní památky již odpovídá ceně navržené odhadcem města.
    Město se dosud se jasně nevyjádřilo, zda mlýny koupí či zda chce spolupracovat s jiným kupcem. Podle pracovní skupiny Mlýny městu, kterou radnice zřídila a která se zabývá využitím památky, je město liknavé a příliš nepokročilo. Zastupitelé zatím schválili jen její regulativy, které částečně vymezují investiční možnosti kupce.
    "Doufáme, že zastupitelé vezmou rozum do hrsti a nenechají celou věc a následně i Automatické mlýny samotné ležet ladem, ale že naopak podniknou jasné kroky k tomu, aby se zabývali hledáním strategického partnera. Zároveň je nutné začít se věnovat naplánování postupného využití areálu," uvedla skupina v písemném prohlášení.
    Automatické mlýny se stavěly v letech 1910 až 1925. Jsou inspirované anglosaskou architekturou, která je typická světlým a tmavými zdivem z režných cihel. Přístavby v dalších desetiletích již nejdou dílem Josefa Gočára a nejsou památkově chráněné. Mlýny jsou v současnosti navržené na národní kulturní památku.
    "Já bych si to moc přál. Zcela logicky mlýny na tento titul aspirují. Mělo by to výhodu, zvýšil by se potenciál získání evropských dotací," řekl Brendl. Kritikové naopak namítají, že nejvyšší český stupeň ochrany omezuje využití objektů.
Zdroj: Lucie Jelínková
Vložil: ČTK, 30.05.14 14:25
Návštěvnost: 2600 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.