Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Centrální budova EPFL v Lausanne od Kengo Kuma

Campus polytechnické univerzity v Lausanne by se měl brzy rozšířit o další klenot moderní architektury. Po Rolex Learning Center od SANAA a zrekonstruované strojovně od Dominique Perraulta doplní hlavní náměstí Place Cosandey 260 metrů dlouhý objekt od tokijského architekta Kengo Kuma, který v polovině října zvítězil společně s curyšským ateliérem Holzer Kobler. Po jednoroční soutěži porazil Kuma ve druhém kole taková jména jako Jakob + MacFarlane, Barkow Leibinger nebo Harry Gugger.
Vítězný projekt s názvem “Under One Roof“ má vytvořit nové kulturní a vědecké srdce campusu, které bude pod jednou čtvrtkilometrovou kamennou střechou spojovat kavárnu, koncertní sál, výstavní místnosti k historii jazzového festivalu Montreux Jazz Lab. Dále by se zde měly nacházet experimentální laboratoře pro scénografii a nabízet zcela nové muzeální zážitky, kde by se prezentovaly výsledky vědeckého výzkumu na EPFL.
Japonsko-švýcarský tým se pro svůj projekt rozhodl “použít metaforu tradiční švýcarské kamenné střechy”. Nosnou konstrukci protáhlého pavilonu bude tvořit spojení laminovaných dřevěných nosníků a děrovaných hliníkových panelů. Na střeše budou položeny pískovcové desky. Autoři svým jednoduchým a otevřeným návrhem vedou dialog mezi tradicí a inovací, vzdálenou minulostí i budoucností.
Se stavebními pracemi, na které je vyhrazeno 30 milionů švýcarských franků, by se mělo již v příštím roce.
Autor: Petr Šmídek, 20.10.12 13:05
Návštěvnost: 1810 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Související ateliéry
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.