Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kolín plánuje rekonstrukci autobusového nádraží

Přestavba nádraží jako v Českých Budějovicích je pro Kolín příliš pompézní.
Kolín - Kolín plánuje velkou rekonstrukci autobusového nádraží, které je podle vedení radnice v neutěšeném stavu. V příštím roce by měl vzniknout projekt. Teprve poté bude známo, kolik si práce vyžádají a kdy by mohly být provedeny, řekl ČTK starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).
    
Připomněl, že přestavbě už nebrání soudní spory s restituentem, který si dělal nárok na některé pozemky. "Můžeme pracovat na projektu. Chceme, aby byl jednoduchý, ale líbivý a vylepšil prostranství před nádražím," uvedl starosta.
     Současná podoba nádraží je podle něj architektonicky rozbouraná a netvoří funkční celek. "Je to záležitost, která Kolín bolí dlouhodobě," podotkl Rakušan, podle nějž by přestavba neměla být pompézní, jako třeba v Českých Budějovicích, ale naopak jednoduchá a nijak drahá. Vzhledem k nedalekému obchodnímu domu Futurum by například považoval za zbytečné budovat uprostřed nádraží obchodní centrum. Uvítal by podobné řešení, jako je třeba v Hradci Králové. "Autobusové nádraží je tam jednoduché a funkční," míní.
     Starosta má představu, že parkoviště by od zastávek autobusů mohlo být odděleno pruhem zeleně. "Mělo by tam vzniknout i nějaké zázemí pro cestující, to znamená čekárny nebo minimálně zastřešené prostory," poznamenal. Chybět by neměla ani elektronická tabule s údaji o odjezdových časech autobusů. "V současné době tam není a je to neustále strženo. Je to skutečně nedůstojné a neodpovídající standardům 21. století," dodal.
     Kolínské autobusové nádraží je v centru města nedaleko od vlakového nádraží. Využívají ho dálkové i  regionální autobusy.
Zdroj: Jan Kholl
Vložil: ČTK, 25.12.12 18:05
Návštěvnost: 5138 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
parkoviště iMeduna 28.12.12 15:16
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.