Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Ze Zelného trhu v Brně kvůli opravě na čas zmizí stánkový prodej

Brno - Brněnský magistrát připravuje opravu Zelného trhu, známého náměstí v centru města. V době rekonstrukce bude zřejmě omezen stánkový prodej, radnice městské části Brno-střed jej pravděpodobně přesune na jiné místo ve městě. Zelný trh při opravách za téměř 54 milionů korun dostane novou dlažbu, opraví se vodní prvky a změní se parkovací systém. Práce by měly začít v říjnu 2013.
    
Zelný trh je významné náměstí v centru Brna, na jeho horním konci sídlí známé divadlo Husa na provázku, v dolní části je divadlo Reduta a kolem kašny se každý den konají oblíbené trhy s ovocem a zeleninou. "Záměr opravy náměstí byl schválen v radě města, musí se ještě splnit legislativní podmínky," řekl ČTK k rekonstrukci mluvčí města Pavel Žára. Zhruba 80 procent z ceny oprav zaplatí EU, hotovo by mělo být na podzim roku 2014.
     Po opravě bude na náměstí změněn systém parkování, auta by neměla zabírat tolik místa jako nyní. Po dobu oprav budou také zřejmě přesunuté stánky trhovců, kteří na náměstí prodávají. "Toto přísluší radnici Brna-středu. V úvahu zřejmě přichází přesun na Moravské nebo Římské náměstí," řekl Žára.
     Opravou Zelného trhu Brno pokračuje v sérii rekonstrukcí ulic, náměstí a parků v centru města. Na příští rok se připravuje například i oprava ulice Milady Horákové, důležité dopravní tepny, která odvádí auta z centra směrem na Svitavy. Opravují se také parky Koliště kolem Janáčkova divadla. Na podzim skončily úpravy ulic Orlí, Měnínská a Novobranská v centru města.
Zdroj: Barbora Měchurová
Vložil: ČTK, 20.12.12 18:40
Návštěvnost: 3166 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.