Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Liberecká univerzita staví nový výukový komplex za 423 milionů

Liberec - Na Technické univerzitě v Liberci dnes začala stavba nového výzkumného, vývojového a výukového komplexu za 423 milionů korun. Stavba financovaná z evropských a státních fondů je druhou největší investicí v  šedesátileté historii školy. Univerzita v ní získá nejen moderní učebny, přednáškové sály a laboratoře, ale také aulu pro 350 lidí. Podobný prostor zatím v kampusu chyběl, řekl u příležitosti položení základního kamene rektor univerzity Zdeněk Kůs.
    
Podoba nové budovy G vzešla z architektonické kanceláře univerzity, jejími autory jsou architekti Jiří Suchomel a Jiří Janďourek. Budova je koncipována jako čtyřpodlažní nízkoenergetický výukový objekt s velkými posluchárnami, laboratořemi, učebnami a kancelářemi. Celková užitná plocha je 9400 metrů čtverečních, kapacita je 1400 lidí. Dodavatelem je olomoucká firma GEMO, která zvítězila ve veřejné soutěži s cenou 290 milionů korun, původní odhad byl ještě o 170 milionů vyšší.
     Práce začaly už na začátku září. Bylo nutné demolovat původní dílny a vykácet stromy na místě, aby dnes mohla začít stavba. Bylo nutné demontovat parovod, přeložit teplovodní potrubí i další sítě. Součástí přípravy byla výstavba trafostanice v Bendlově ulici a výstavba základů. "Zatím se prostavělo bezmála sedm milionů korun, za listopad a prosinec by se mělo prostavět dalších více než 15 milionů korun," řekla mluvčí univerzity Jaroslava Kočárková.
     Cílem projektu je podle rektora vytvořit potřebnou infrastrukturu proevropsky orientované a výzkumně zaměřené univerzity. "Vyřeší nám současnou nedostatečnou kapacitu učeben, zvýší se úroveň vybavení učeben i laboratoří, a tím se nám zlepší i podmínky pro inovaci studijních programů, která je nezbytnou podmínkou pro udržení a zlepšení kvality výuky i vědecké práce," řekl Kůs.
     Nové prostory budou využívat fakulty strojní, přírodovědně-humanitní a pedagogická a fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií. Pro ekonomickou fakultu se uvolní prostory v  budově H ve Voronežské ulici v centru města. Hotovou stavbu by měla univerzita převzít na konci dubna 2014, do konce roku se bude pracovat na vnitřním vybavení.
Zdroj: Leona Vacková
Vložil: ČTK, 12.12.12 12:30
Návštěvnost: 3178 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.