Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O tom, kde bude stát písecký bazén, rozhodne referendum

Akvapark střední velikosti v Písku (autor: Šumavaplan)
Písek - O místě, na němž bude stát nový plavecký stadion v  Písku, rozhodne referendum obyvatel města. Uskuteční se zároveň s prvním kolem prezidentských voleb, které je plánováno na leden příštího roku. Písek chce postavit za 190 milionů korun bazén na místě nynějšího plaveckého stadionu nedaleko centra města. S lokalitou nesouhlasí petice, která shromáždila potřebný počet podpisů pro vyhlášení referenda. Podle petentů by areál neměl stát v  plánovaném místě, protože by zasahoval do panoramatu na historické jádro města.
    
"Referendum je závazné a podle jeho výsledku se budeme řídit," uvedl písecký starosta Ondřej Veselý (ČSSD). V hlasování budou občané odpovídat na otázku, zda jsou pro přemístění bazénu na jiné místo. Podle Veselého by jakýkoli přesun stavby znamenal prodražení o 30 až 50 milionů korun. "Město by na novém místě muselo získat pozemky, což by náklady samozřejmě zvedlo," uvedl.
     Současný bazén v Písku vznikl na počátku osmdesátých let v akci "Z", při níž se lidé podíleli jako neplacení brigádníci na stavebních pracích. Životnost bazénu je podle vedení města už za zenitem a z bezpečnostních důvodů hrozí uzavření areálu. Pokud by stavba nového plaveckého centra vznikala na stejném místě, začala by za pár měsíců a trvala dva roky. Změna lokality by však dokončení projektu mohla o několik let zdržet.
Zdroj: Marek Bílek
Vložil: ČTK, 08.12.12 17:40
Návštěvnost: 2507 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.