Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přednáška Kivi Sotamaa: From sustainable Mining to Ecodesign
čtvrtek 6.12.2012 FA ČVUT /m.č. 155/ od 18.00 hod


Kivi Sotamaa je finský designér, ředitel Aalto Digital Design Laboratory, profesor na University of California, kde vede experimetální architektonický atelier. Se svými studenty se zaměřuje na inovativní projekty a tvarování objektů s důrazem na digitální techniku, 3D modelování až po robotické zpracování součástí staveb, nejpokročilejší technologie a  produkci. Designéři finského studia Sotamaa jsou zastánci teorie, že i v různých měřítcích /od mísy na jídlo, příboru až po prostorová návrh mrakodrapu/ se dá pracovat s tvary a algoritmy, inspirovanými přírodou, makromolekulární strukturou či biomorfními materiály. Jejich tvorba má jednotný, digitálními technologiemi podbarvený rukopis. Od návrhu drobných předmětů, nábytku, interierů, prostorových instalací a objektů, až po architektonická a urbanistická zadání, vše je řízeno silnou vizí high-tech budoucnosti a snahou nechat se inspirovat a spoluvytvářet  nejsoučasnější kulturu designu. Důkazem jsou taková zadání jako time - kapsule pro příští tisíciletí /1999/, kde je kladen důraz na interaktivní design, nové technologie,  simulace, analýzu i algoritmus.

náhled prací studentů: http://www.studioplex.org/node/284
atelier: http://www.sotamaa.net
Zdroj: FA ČVUT
Vložil: Tisková zpráva, 04.12.12 00:35
Návštěvnost: 2003 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.