Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Přes sedm stovek lidí o víkendu zjistilo, jak se žije v pasivním domě
Přes sedm stovek lidí o víkendu zjistilo, jak se žije v pasivním domě

O víkendu 9. – 11. listopadu se konal již 9. ročník mezinárodních Dnů pasivních domů, během nichž mohli zájemci o energeticky úsporné bydlení navštívit majitele a stavebníky pasivních domů, a zeptat je jich na vše, co je v tomto oboru zajímá.O víkendu přístupné byly již dostavěné a obydlené rodinné domy, ale také administrativní budovy či školicí střediska, všechna samozřejmě v pasivním standardu. O tom, jak se takový pasivní dům staví, se mohli návštěvníci přesvědčit přímo na stavbě, kde naživo probíhala montáž oken, foukání izolace či byl prováděn Blower-door test.

Spolu s majiteli a obyvateli domů byli na mnoha místech přítomni také architekti, projektanti a realizátoři staveb. Kromě odpovědi na otázku: „Jak se v pasivním domě žije?“ jste se mohli také dozvědět, na co si při návrhu a stavbě pasivního domu dát pozor, na co se nesmí zapomenout a mohli jste zde také zkonzultovat vlastní právě připravované projekty.

Letošních Dnů pasivních domů se zúčastnilo přes 700 návštěvníků a nahlédnout mohli do 48 pasivních domů. „Do našeho domu se přišlo podívat celkem 12 lidí a 4 děti. Všichni návštěvníci buď již bydlí, či staví nebo plánují stavět. Ne všichni chtějí pasivní dům, ale zajímají se o tuto problematiku, proto ocenili vstřícnost majitelů a možnost podívat se do zabydleného pasivního domu,“ popisuje Jana Mádrová, která se účastnila prohlídek domu v Praze 9 – Vinoři.

Za vstřícnost majitelům domů a všem zúčastněným děkuje také Centrum pasivního domu, které tuto akci pořádalo.
Více o akci najdete na http://www.pasivnidomy.cz/akce/dny-pasivnich-domu-2012.html.
Zdroj: Centrum pasivního domu
Vložil: Pavlína Drbálková, 14.11.12 09:50
Návštěvnost: 2253 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.