Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Tvůrčí a studijní stipendia Ministerstva kultury pro rok 2013 v oblasti profesionálního umění

Ministerstvo kultury, odbor umění, literatury a knihoven vyhlašuje výběrové řízení pro rok 2013 na poskytnutí příspěvků ze státního rozpočtu na tvůrčí nebo studijní účely v oblasti profesionálního výtvarného umění, architektury, designu, užitých umění a v oblasti profesionálního divadla a tance. Termín uzávěrky pro příjem žádostí je 1. 2. 2013. Bližší informace jsou zveřejněny na webových stránkách ministerstva v rubrice Profesionální umění.

Výběrové řízení je určeno pro fyzické osoby - autory-umělce, v případě studijních stipendií také pro výkonné umělce a odborné pracovníky. Žadatel musí být občan České republiky nebo cizinec s trvalým pobytem v ČR. Žadatel nesmí být v době realizace projektu žákem střední školy či konzervatoře nebo studentem vyšší odborné školy či vysoké školy v České republice. Žadatel o studijní stipendium nesmí v kalendářních letech, v nichž mu bude stipendium poskytováno, přesáhnout věk 35 let. Pro tvůrčí stipendia věkové omezení neplatí. Stipendium lze stejnému žadateli poskytnout nejvýše dvakrát.

Existují dva druhy stipendií poskytovaných Ministerstvem kultury - tvůrčí a studijní. Tvůrčí stipendium je finanční částka přiznaná žadatelům na tvůrčí účely - tj. na tvůrčí uměleckou činnost nebo tvůrčí umělecký pobyt v tuzemsku či v zahraničí v délce od 6 měsíců do 2 let s možností prodloužení nejdéle o 1 rok, jejichž výsledkem je vytvoření uměleckého díla nebo souboru uměleckých děl. Studijní stipendium je finanční částka přiznaná žadatelům na studijní účely - tj. na studijní pobyt v délce nejméně 1 měsíce na významném tuzemském či zahraničním uměleckém, vědeckém nebo jiném specializovaném pracovišti; výsledkem takového pobytu je především získání zkušeností a podkladů pro další uměleckou, vědeckou nebo jinou odbornou činnost, případně i nastudování nebo vytvoření díla.

Plné znění podmínek výběrového řízení a formuláře žádostí o stipendium jsou ke stažení na internetových stránkách ministerstva.
Zdroj: Ministerstvo kultury
Vložil: Tisková zpráva, 07.11.12 22:00
Návštěvnost: 1772 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.