Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Až 60% firem v Česku staví na hranici bezpečné ceny

Praha - Téměř 60 procent stavebních firem v Česku staví na hranici takzvané bezpečné ceny, kdy lze ještě se zárukou předat kvalitní a bezpečnou stavbu. Vyplývá to z analýzy českého stavebnictví, kterou v plném znění zveřejní CEEC Research v polovině listopadu. Spekulace o nebezpečném šetření při výstavbě se objevily v souvislosti s pátečním neštěstím na stavbě mostu na severovýchodě Slovenska.
    
"Řada ředitelů stavebních firem potvrzuje, že současná krize na trhu, která se projevuje nedostatkem zakázek a s  tím spojenou snahou investorů o dosažení co nejnižších cen, je v některých případech nutí i ke snižování kvality stavebních prací," uvedl ředitel CEEC Research Jiří Vacek.
     Podle výsledků výzkumu stavební firmy přistupují ke snižování kvality práce v důsledku vysokého tlaku zadavatele na snižování ceny zakázky. To ale může mít pro investory dlouhodobě opačný dopad, tedy větší množství oprav, a tím pádem i výrazně vyšší náklady na údržbu staveb.
     V  červenci snižování kvality staveb kvůli tlaku na cenu potvrdilo 24 procent stavebních firem a také 40 procent projekčních společností. Obdobný výzkum mezi stavebními firmami CEEC Research realizovala i na Slovensku. Tam tento postup ve výběrových řízeních, s cílem zůstat cenově konkurenceschopná a zakázku vyhrát, potvrzuje až 42 procent společností.
     U slovenské obce Kurimany nedaleko Spišské Nové Vsi se v pátek zřítila část budovaného mostu kvůli selhání podpůrné konstrukce při betonování. Při neštěstí zahynuli čtyři dělníci, dalších 12 utrpělo zranění. Český ministr dopravy Pavel Dobeš chce v souvislosti s nehodou na Slovensku nechat v Česku prověřit rozestavěné silniční i železniční mosty.
Autor: ČTK, 05.11.12 13:35
Návštěvnost: 2841 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.