Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kniha a výstava upozorňuje na drobné, avšak zajímavé stavby

Praha - Architektonické stavby, které jsou sice malé rozměrem, ale významné uměleckým zpracováním či svým nezvyklým příběhem, shromáždili autoři publikace Drobné perly české architektury. Výpravnou knihu, která v těchto dnech vychází v nakladatelství Titanic, doprovází dnes otevřená výstava v Národním technickém muzeu.
    Předmětem zájmu autorů byly menší stavby jako třeba kapličky, kašny, pouliční lampy, krematoria, ale také středověká obranná věž, hřbitovní arkády, malá vodní elektrárna, hvězdárna, větrný mlýn, pomník válečným obětem, křížová cesta, boží muka, betonárka, vápenná pec, vyřezávaný včelín, schodiště či romantický altánek.
    "Cílem autorů, kteří se snaží eliminovat ve všech bedekrech omílané skvosty a podpořit věci na okraji zájmu, je popularizovat architekturu a podpořit její fanoušky v hledání, jak jí porozumět v širších souvislostech, jak se na ni dívat a chápat její historické poselství i současné snahy o jinakost," říká editorka knihy Yvonna Fričová.
    Expozice je postavená na barevných fotografiích Pavla Friče, které stejně jako v knize doplňují rýmované postřehy architekta a popularizátora architektury Davida Vávry a krátké medailonky historika umění Jiřího Kotalíka, nabité fakty a kulturními a historickými souvislostmi. Tvůrci publikace a výstavy jsou dlouholetí přátelé, které před lety spojila práce na knize Obrazy z dějin české architektury.

Autor: ČTK, 01.11.12 20:20
Návštěvnost: 6807 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.