Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
PPF je ochotna prodat Praze 7 Argentinskou hvězdu levněji

Praha - Společnost PPF Real Estate je ochotna Praze 7 prodat budovu Argentinská hvězda za 697 milionů korun. Původně za objekt žádala o  zhruba 65 milionů víc. Vyplývá to z nabídky, kterou zaslala městské části. Na dotaz ČTK to dnes řekl starosta Marek Ječmének (ODS). Praha 7 už několik měsíců hledá budovu pro nové sídlo radnice. Kromě Argentinské hvězdy ve hře nadále zůstávají další dva projekty. O všech se bude diskutovat na prosincovém zasedání zastupitelstva.
    
Nejvyšší správní soud (NSS) dnes vyhověl kasační stížnosti obyvatel a vyhlásil kvůli výběru radnice referendum. Uskuteční se 12. a 13. ledna. Lidé se budou moci vyjádřit k ceně i podobě nové radnice.
     Kolem výběru sídla se řadu měsíců vedou bouřlivé diskuse. Místní obyvatelé kvůli tomu sepsali petici. Proti postupu koalice razantně vystupují opoziční zastupitelé. Okolnosti výběru prověřoval i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Původní plány počítaly se zhruba miliardovou investicí. Před časem se ale radnice rozhodla omezit částku na 500 milionů.
     Kromě rozestavěné Argentinské hvězdy budou zastupitelé znovu zvažovat možnou koupi podobného projektu s názvem Mercury Tower od společnosti Argentinská 38. Majitel nejprve budovu nabízel za 845 milionů, nedávno přes prostředníka srazil cenu na polovinu. Zastupitelé ale nakonec na nabídku, kterou opozice označila za účelovou, nepřistoupili.
     Argentinská hvězda i Mercury Tower roky marně hledají kupce. Podle některých odborníků jsou obrovské a nákladné budovy takřka neprodejné. PPF se ale bez ohledu na výsledek jednání s Prahou 7 rozhodla stavbu dokončit. "Pevně věříme v seriózní jednání, na základě kterého si radnice vybere sídlo odpovídající jejím potřebám a možnostem,“ sdělil ČTK investiční ředitel PPF Real Estate Martin Tuček.
     Starosta ČTK řekl, že si radnice nechala vypracovat odhad ceny Mercury Tower. Očekává se také nabídka od společnosti Holešovický trojúhelník, která na pozemku Prahy 7 staví administrativní projekt Galerie Stromovka. Všechny tři varianty projedná prosincové zastupitelstvo. "Konečné rozhodnutí ale neočekávám. Zastupitelé by jen měli určit směr, jakým se v jednáních dál vydáme," sdělil Ječmének.
     Městské části v budově na nábřeží Kapitána Jaroše končí nájem v roce 2015. Do té doby se chce přestěhovat.
Zdroj: Jana Hrubá
Vložil: ČTK, 01.11.12 09:45
Návštěvnost: 4766 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.