Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kladno dokončilo další tendr na zpožděné opravy divadla

Kladno - Kladno dokončilo další výběrové řízení na opravy městského divadla, které nabraly přes dva roky zpoždění. Město vybralo novou výběrovou komisi a přehodnotilo výsledky červnového tendru. Výběrové řízení s nejnižší nabídkou 91 milionů korun opět vyhrála stavební firma CGM Czech, která zakázku získala i v červnu. Novinářům to dnes řekl primátor Dan Jiránek (ODS). Nyní běží lhůta pro případné odvolání. Stavební práce by podle Jiránka mohly začít v listopadu.
    Město dotáhlo výběrové řízení do konce teprve v polovině letošního roku. Pak ale muselo řešit námitku jedné z neúspěšných firem a nyní muselo upravit některé podmínky výběrového řízení a tendr zopakovat. Rozhodl o tom úřad přidělující evropské dotace, z nichž chce město zaplatit většinu peněz. "Nová komise vyzvala jednotlivé uchazeče o veřejnou zakázku, aby potvrdili svoje nabídky a znovu nabídky vyhodnotila," uvedl Jiránek. Firmy nyní podle něj mají 15 dní na odvolání. "Vzhledem k tomu, že jsme splnili všechny podmínky, tak doufáme, že už tam žádný problém nebude," dodal Jiránek.
    Opravy divadla původně měly začít už před dvěma lety. Krajští úředníci ovšem nejprve městu vrátili k přepracování žádost o evropskou dotaci, a tak byly posunuty na loňský rok. Město ale muselo kvůli policejnímu vyšetřování zrušit první tendr na rekonstrukci, výběrové řízení vyhlásit znovu, a tak se opravy zdržely až do letoška. Nový tendr se ale opět zpozdil. "Většina prací bude uvnitř, takže je celkem lhostejné, jestli se začne v listopadu nebo prosinci," konstatoval dnes Jiránek.
    Zpoždění nadělalo problémy divadelnímu souboru, který hraje už třetí sezonu v řadě v azylu. Rekonstrukce městského divadla v režii architekta Davida Vávry bude zahrnovat celkovou modernizaci budovy, rozšíření o kavárnu s multifunkčním sálem a alternativní scénu. Budova bude vybavena moderními technologiemi, novými rozvody inženýrských sítí a hlavně moderní divadelní technikou. Zásadní proměnou projde jeviště i hlediště.
Zdroj: Matěj Říha
Vložil: ČTK, 23.10.12 20:25
Návštěvnost: 1791 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.