Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Praha chce připomenout dvacet let od zapsání do UNESCO

Praha - Praha vypsala výběrové řízení na reklamní kampaň, která Pražanům i turistům připomene nadcházející výročí zapsání hlavního města na seznam světového dědictví UNESCO. ČTK z webu magistrátu zjistila, že kampaň bude stát zhruba milion korun. Historické centrum Prahy vstoupilo do UNESCO spolu s Telčí a Českým Krumlovem před dvaceti lety.
    Zapsání na prestižní seznam je podle Prahy důležitým milníkem v historii ochrany pražské památkové rezervace. Interaktivní kampaň tak má zvýšit povědomí o hlavní městě jako o mimořádné historické kulturní metropoli Evropy, píše se v zadávací dokumentaci. Kampaň potrvá šest měsíců, od prosince až do konce května příštího roku.
    Praha, která je nejvýznamnější městskou památkovou rezervací v Česku, vstoupila na seznam UNESCO 4. prosince 1992. Pod ochranou je historické jádro o rozloze 866 hektarů, které zahrnuje Pražský hrad a Hradčany, Malou Stranu včetně Karlova mostu, Staré Město s Josefovem, Nové Město a Vyšehrad.
    K výročí je v Sále architektů Staroměstské radnice do poloviny listopadu k vidění výstava s názvem Památky světového dědictví v ČR.
Autor: ČTK, 21.10.12 10:30
Návštěvnost: 3080 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Ohňostroj marnosti Milan Škobrtal 29.10.12 08:42
Za milion Vích 29.10.12 11:49
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.