Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Začala přestavba brněnské fakulty informatiky, potrvá dva roky

Brno - Areál Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně do roku 2014 získá nový vzhled. Zlepší se také zázemí pro výuku i výzkum. Škola už koncem léta nechala zdemolovat čelní křídlo, dnes na jeho místě slavnostně začala stavba modernějších prostor. Kromě výukových účelů poslouží také pro rozvoj inovativního podnikání.
    
Přestavba je součástí projektu Centra vzdělávání, výzkumu a inovací v informatice (CERIT), řekla ČTK mluvčí univerzity Tereza Fojtová. Nové čelní křídlo areálu, označované jako A1, bude mít pět pater. Uvnitř budou posluchárny, učebny, laboratoře, kanceláře, knihovna a moderní datové centrum. Evropská unie poskytla na stavbu 350 milionů korun.
     Na novou čelní budovu naváže vědeckotechnický park a podnikatelský inkubátor specializovaný na informační a komunikační technologie. Pro potřeby inkubátoru vznikne sedmipatrová budova A2 a kryté parkoviště. Stavba si vyžádá 132 milionů korun.
     Součástí rozvoje fakultního areálu je také nové počítačové centrum CERIT Scientific Cloud pro zpracování vědeckých dat a související výzkum v oblasti informačních technologií. Centrum je už v provozu. Poskytuje výpočetní a úložné zdroje pro potřeby vědců z Česka i zahraničí. Na vybavení centra získala univerzita 130 milionů korun.
     Rozsáhlá přestavba klade zvýšené nároky na organizaci výuky a běžného chodu fakulty. "Stavební práce jsou naplánovány tak, aby do provozu zasahovaly co možná nejméně," uvedl děkan fakulty Michal Kozubek. Přesto si musela univerzita pronajmout prostory v  Šumavské ulici, kam přesunula část výuky, několik výzkumných laboratoří a kanceláře.
Zdroj: Jan Tomandl
Vložil: ČTK, 17.10.12 18:15
Návštěvnost: 5713 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
DOTAZ-SOUTĚŽ ? mufna 18.10.12 17:37
Soutěže Jan Kratochvíl 18.10.12 20:36
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.