Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Budoucí podobu Zlatého vrchu v Chebu určí architektonická studie

Cheb - Chebští zastupitelé schválili vypsání urbanisticko-architektonické studie využití bývalých kasáren na Zlatém vrchu. Z dvoukolové soutěže by mělo vzejít řešení areálu, který je vstupní branou i k dalším rozvojovým pozemkům města, řekl dnes novinářům místostarosta Tomáš Linda (ODS).
    "Rozhodli jsme se pro dvoukolovou soutěž. V prvním kole zájemci navrhnou urbanistické řešení a komise složená z odborníků pak vybere čtyři návrhy, které pak autoři rozpracují do architektonické studie," popsal Linda.
    Město na využití areálu čekalo deset let. Tak dlouhá byla blokace nekomerčního využití, která byla součástí dohody o převodu někdejšího armádního majetku na město. "Blokace letos vypršela," konstatoval chebský starosta Pavel Vanoušek (ČSSD).
    Chebu se tak otevírá přístup k nové části města. Zatímco dosud se Cheb rozvíjel spíše jižním směrem a západní část ležela ladem, přístup přes bývalá kasárna umožní využití Špitálního vrchu až po přehradu Skalka.
    "Chceme, aby se město rozvíjelo podobně jako v minulosti od středu dál. Využití pozemků za kasárnami by do budoucna umožnilo i spojení hlavních komunikací kolem celého města," popsal Linda.
    Podle územního plánu města, který je před dokončením, je areál Zlatého vrchu určen pro smíšenou výstavbu. Vzhledem k orientaci na jih je ideální pro bytovou výstavbu i objekty občanské vybavenosti. Podstatné je ale hlavně silniční spojení s centrem k pozemkům za areálem.
Autor: ČTK, 15.10.12 19:20
Návštěvnost: 2866 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.