Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Pod Klínovcem má vyrůst lyžařské městečko s 50 domy

Loučná pod Klínovcem (Chomutovsko) - Na východní straně Klínovce by měla v příštích letech vzniknout lyžařská vesnička s až 50 apartmánovými domy. Vyrůst by měla na kraji vesnice Loučná. Jejich stavbu plánuje soukromá firma Ski Village, která plánuje zařídit dokumentaci a na samotnou stavbu předat pozemky jednotlivým kupcům, kteří si zvolí stavební materiál. ČTK to zjistila ze systému EIA. Táž firma nabízí k prodeji v Loučné i větší množství pozemků. Její šéf Jan Straka se angažoval při výstavbě nových lanovek na Klínovci, spolufinancovaných z eurodotací.
     
Lyžařská střediska na úbočí nejvyššího vrcholu Krušných hor se začala prudce měnit v posledních čtyřech letech - vznikají nové sjezdovky a staré vleky nahrazují moderní lanovky. Před minulou zimou vyrostla od Loučné zbrusu nová čtyřsedačková lanovka za asi 180 milionů korun, teď se staví další. Na jejich stavbu slouží z velké části i evropské dotace. Okolí Loučné se proti minulým sezonám výrazně víc plní lyžaři a rostoucí zájem je poznat i na hotelových zařízeních.
      Na to sází i firma Ski Village, která si podala první žádosti o stavbu apartmánové čtvrti u Loučné. V  několika fázích má vzniknout až 50 domů s tím, že kupci dostanou hotový pozemek s inženýrskými sítěmi a volba konkrétního materiálu pro stavbu už bude na nich. Táž firma nabízí na prodej i 35 pozemků pro individuální výstavbu; slibuje i komfortní vzdálenost 400 metrů od nástupní stanice lanovky.
      Šéf Ski Village se zatím nechce k žádosti příliš vyjadřovat. "Nechme to bez komentáře," odpověděl na dotaz ČTK. Straka se angažoval i ve stavbě lanovek a získávání dotací na ně; jeho Ski Team Straka je členem obecně prospěšné společnosti Klínovec - Fuchsloch, která s plány na investice za 900 milionů korun a získání dotací v  roce 2008 přišla.
Zdroj: Jan Beránek
Vložil: ČTK, 30.09.12 22:55
Návštěvnost: 1882 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.