Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V desítkách měst se lidé dnes mohou vydat po stopách architektury

Praha - Ve 45 českých a moravských městech se dnes a v neděli koná Den architektury, který nabízí především komentované vycházky a prohlídky architektonickýchpamátek i současných staveb. Mladí architekti a teoretici zájemcům přiblíží architektonické, krajinné a urbanistické souvislosti daného místa.
    Celkem je připraveno na sedm desítek akcí. V Praze si například zájemci mohou vybírat ze 16 akcí a záběr přednášejících a průvodců zasahuje od polozapomenutých německy mluvících architektů a jejich staveb z přelomu 19. a 20. století po fenomén pražských sídlišť.
    Všechny procházky jsou mezigenerační, vybrané akce jsou vhodné pro rodiče s dětmi, některé budou speciálně pro cyklisty a náročným nabízí program i celodenní pěší výlety zaarchitekturou. Většina komentovaných prohlídek potrvá dvě hodiny, v některých případech i s možností vstoupit do interiérů.
    Několik procházek, například v Klatovech, povedou hlavní městští architekti mladé generace. Pořadatelé Dnearchitektury, který při loňské premiéře navštívilo více než 3000 lidí, se snaží představit současnou architekturu stejně jako upozornit na kontroverzní realizace či záměry.
Autor: ČTK, 29.09.12 18:00
Návštěvnost: 1969 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.