Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Freedomek M: svobodné bydlení s materiály FERMACELL
Freedomek M: svobodné bydlení s materiály FERMACELL

V druhé polovině srpna byl ve Zlíně nedaleko filmových ateliérů otevřen nový prezentační Freedomek z dílny architekta Marka Štěpána ze společnosti Freedomky s.r.o. Brno. Zlínský objekt, označený jako Freedomek M (medium), představuje novou generaci domů z nabídky tuzemského lídra a tvůrce trhu v oblasti svobodného bydlení. Základním plošným konstrukčním materiálem i tohoto nového Freedomku jsou sádrovláknité desky FERMACELL a FERMACELL Vapor.

Jejich vlastnosti a způsob montáže zaručují, že skladby obvodového pláště Freedomku (stěna, střecha, podlaha) jsou difuzně otevřené a požárně odolné. Díky speciálnímu kašírování na zadní straně desek FERMACELL Vapor je propustnost vodní páry redukována natolik, že odpadají další dodatečné parotěsné vrstvy v konstrukcích obvodových stěn. Přitom zůstávají zachovány vynikající vlastnosti originální sádrovláknité desky FERMACELL jakožto biologicky nezávadné konstrukční desky, protipožární desky a desky do vlhkých prostorů. Ekvivalentní difúzní tloušťka sd > 3 m umožňuje sádrovláknitou desku FERMACELL Vapor použít jako vnitřní opláštění ( u Freedomků u stropů) nebo obklad pro konstrukce na bázi dřeva (u Freedomků na obvodových stěnách).

Skladby stěn a stropů
stěna (směrem zevnitř)
FERMACELL Vapor 12,5 mm
dřevěná sloupková konstrukce 60*140
FERMACELL 12,5
difuzně otevřená fasáda s dřevovláknitou izolací, dřevěný modřínový rošt

strop (směrem zevnitř)
FERMACELL Vapor 12,5 mm
dřevěný rošt
konstrukce stropu s izolantem
provětrávaná mezera
OSB deska jako nosič krytiny
krytina - bitumenový pás

Nová generace Freedomku M představuje návrat ke kořenům bydlení, špičkovou technologii zpracování, nejlepší přírodní materiály ve spojení s nízkými provozními náklady a šetrnost k životnímu prostředí. Při vytváření Freedomku šlo ing. arch. Marku Štěpánovi o kvalitu použitých materiálů a pohodlí bydlení včetně nákladů na jeho pořízení a provoz. Namísto nejrůznějších "pseudoekologických" technologií, které jsou v rámci konkrétního řešení neefektivní a spíše projekt prodražují a jen sledují líbivé trendy, obsahuje nová generace Freedomků technologie, které nabízí uživateli téměř bezúdržbové a beznákladové bydlení. Úsporu elektrické energie při vytápění zajištují tepelně-izolační vlastnosti stěny, jejíž tloušťka 30 cm odpovídá tepelně-izolačním vlastnostem cihlové stěny o šířce 3,6 metru. Freedomek je vyroben z 95 procent ze dřeva, zateplení tvoří přírodní dřevovláknitá izolace Steico FLEX, která výborně izoluje, ale je také přirozeně odolná proti degradaci a sesedání. Její objemová hmotnost má navíc velmi pozitivní vliv na tzv. fázový posun, a tedy tepelnou pohodu v interiéru. Fasáda domu je zpracována ze severského modřínu.

Prvním majitelem Freedomku je v Mýtě u Tachova ing. Martin Turner, který je i jeho smluvním výrobcem. Jeho pila B.Turner s.r.o. vyrobila od začátku projektu více než 10 domků různého stupně velikosti, vybavení a konstrukcí. Dům se sériovým číslem 001 vyrobil pan Turner pro svou rodinu a je s ním maximálně spokojený. Na Freedomku oceňuje především svobodu, která nečítá jen možnost nainstalovat dům kamkoli chcete, ale především to, že se člověk nestává otrokem domu. Údržba je snadná a spolkne minimum času, velmi nízké jsou i provozní náklady. Jako člověk z oboru oceňuje i kvalitu provedení, stavba je podle něj provedena z velmi kvalitních materiálů. "Tam, kde jiné firmy s kvalitou u dřevostaveb končí, Freedomky začínají", říká Martin Turner.

Nově otevřený vzorový dům Freedomek M ve Zlíně s plochou 48 m² nabízí výrobce v základním provedení za 998.000 Kč bez DPH, v této ceně dostane zákazník dokončený dům na klíč včetně elektrického topení, vinylových podlahových krytin a s kompletně vybavenou koupelnou.

Společnost Freedomky využívá podporu JIC Innovation parku, který získal 3. místo v celosvětové soutěži The Best Incubator Award  v kategorii Nejlépe mezinárodně zapojený inkubátor za rok 2011. Díky technologii zpracování, kvalitě použitých materiálů i inovativnímu přístupu si Freedomky za rok působení na trhu upevnily pozici lídra a tvůrce trhu v oblasti svobodného bydlení s vlastním vývojem a technologickým i intelektuálním zázemím. Autorem projektu je moravský architekt Marek Jan Štěpán, který získal 1. místo v soutěži Grand Prix architektů 2012 v kategorii "rekonstrukce". Ocenění za projekt Café Fara mu letos v květnu udělila Obec architektů.
Autor: Tisková zpráva, 28.09.12 06:00
Návštěvnost: 7010 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.