Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
KMV získaly souhlas k rekonstrukcí domu Stallburg v Kyselce

foto: Lukáš Podhorský
Karlovy Vary - Firma Karlovarské minerální vody (KMV), které patří některé ze zchátralých objektů v Kyselce na Karlovarsku, získala souhlas orgánů památkové péče ke zpracované projektové dokumentaci na obnovu historického domu Stallburg. Aby mohla jeho obnova začít v co nejkratší době, požádaly dnes KMV o vydání stavebního povolení. ČTK to oznámil mediální zástupce KMV Michal Donath.
     
V domě Stallburg má podle projektu KMV vzniknout sedm bytových jednotek a bude zachován jeho autentický vzhled. Součástí akce bude rovněž zabezpečení svahu za domem proti sesuvu. Kvůli této akci požádaly KMV o  vydání takzvaného územního souhlasu, podotkl Donath. "KMV předpokládají, že by mohly stavební povolení dostat do poloviny října. Zajištění svahů za domem je nezbytné pro rekonstrukci Stallburgu," uvedl Donath.
      Proti plánu na zahájení oprav v Kyselce došlo asi k jednoměsíčnímu zpoždění, nikoliv však z  důvodů na straně KMV, konstatoval Donath. Spolupráce investora s orgány památkové péče ale nakonec dospěla v tomto případě do zdárného konce, poznamenal. "Do doby nabytí právní moci stavebního povolení KMV zatím osloví dodavatele a z nabídek vyberou nejvýhodnější, která zaručí i dodržení podmínek stanovených památkáři," uvedl Donath.
      KMV musí nejpozději do příchodu zimy dostatečně zabezpečit i objekt bývalého hotelu Praha v Kyselce, aby se jeho stav dále nezhoršoval. KMV to uložil odbor památkové péče karlovarského magistrátu ve správním řízení, které s KMV vede právě kvůli chátrajícím budovám. Půjde mimo jiné o vybudování střechy, která zabrání dalšímu zatékání do objektu. Náklady na zabezpečení někdejšího hotelu Praha jsou odhadovány asi na 1,5 až dva miliony korun.
      KMV chtějí opravit i další domy. Firma už obdržela i  souhlasné stanovisko Národního památkového ústavu v Lokti a oddělení památkové péče karlovarského magistrátu potřebné pro vydání územního rozhodnutí k zahájení oprav dalších dvou objektů. Za 60 milionů korun má být kromě Stallburgu opraven i Löschnerův pavilon. I proto KMV odmítly nedávný návrh Karlovarského kraje, aby převedly jimi vlastněné objekty bezúplatně na kraj.

Autor: ČTK, 18.09.12 21:15
Návštěvnost: 3232 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.