Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Park(ing) Day letos i v Plzni

V pátek 21. září budou někteří plzeňští řidiči překvapeni. Na několika místech v centru města, kde se běžně parkuje, najdou místo volného stání netradiční oživení veřejného prostoru. Díky umělcům a zapojeným neziskovým organizacím se na jeden den volná parkovací místa promění na veřejné parky. Na přeměně se může podílet každý, stačí si předplatit místo v parkovacím automatu a pak ho přetvořit k obrazu svému.

Park(ing) day je celosvětová událost, která se koná na mnoha místech již od roku 2005, kdy byla poprvé byla uspořádána v San Francisku. Letos bude poprvé i v Plzni. V minulých letech z parkovacích míst nejrůznějších evropských metropolí staly například knihovna, odpočinková dílna, galerie, zeleninová zahrádka, konaly se tu taneční kurzy, recitace básní a mnoho dalšího.

Hlavní myšlenkou akce je oživit veřejný prostor města a vytvořit tak pulsující a přátelské prostředí pro jeho obyvatele. V neposlední řadě si projekt klade za cíl vyvolat veřejnou diskuzi o využití veřejného prostoru a o konkrétních občanských tématech.

Akci pořádá občanské sdružení Město k světu ve spolupráci s projektem Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015.

Město k světu
je platforma a štít pro projekty do veřejného  prostoru. Cílem je nacházet a pracovat s nedostatky formou realizace nových projektů a pořádání workshopů. V plánu jsou různé zásahy směřující k zlepšení veřejného života v Plzni, například opravy městských podchodů. V čele platformy stojí mladý plzeňský architekt Jakub Mareš.
Zdroj: Ing. arch. Jakub Mareš
Vložil: Tisková zpráva, 10.09.12 20:15
Návštěvnost: 2831 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
Chyba v článku Hans 14.09.12 16:59
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.