Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V ostravském Domě kultury Akord začala renovace za 120 mil. Kč

Ostrava - V Ostravě začala v těchto dnech rekonstrukce Domu kultury Akord v nejlidnatější městské části Jih. Do renovace kulturního zařízení, která by měla být hotova na konci příštího roku, investuje město 120 milionů korun. ČTK to řekla mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.
    V uplynulých třech letech už byla postupně renovována většina salonků. Nyní budou opraveny také zbývající prostory, tedy chodby, klub či šatny. Modernizace se dočká i jevištní technika a výrazně změněna by měla být i restaurace a kuchyně zařízení. Kulturní dům dostane i novou fasádu.
    "Těšíme se, že návštěvníkům Akordu, kterých je každoročně téměř čtvrt milionu, nabídneme reprezentativní multikulturní zařízení, kde se budou cítit skvěle a kam budou i dál rádi chodit za kulturou a zábavou," uvedla ředitelka Akordu Darina Daňková.
    Dům kultury Akord patří k významným kulturním zařízením ve městě, které připravuje pořady pro všechny věkové kategorie. Objekt byl vybudován v roce 1959 ve stylu Sorela. Do roku 1990 byl dům kultury součástí státního podniku Nová huť. Svůj současný název získal v roce 2005, kdy se také město Ostrava stalo jeho jediným vlastníkem.
    Budova slouží ke kulturním i společenským účelům. V šesti podlažích se nacházejí sály, salonky a učebny s kapacitami od deseti do zhruba 580 osob. Součástí objektu je také letní zahrada s hřištěm pro děti. Renovace by provoz kulturního zařízení neměla výrazným způsobem ovlivnit.
Autor: ČTK, 09.09.12 15:10
Návštěvnost: 3261 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.