Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
V Jihlavě měl premiéru film o architektu Josefu Hoffmannovi

Jihlava - Diváci v Jihlavě včera zhlédli premiérovou projekci dokumentárního filmu režiséra Theodora Mojžíše o architektu a designérovi Josefu Hoffmannovi. Snímek vznikl v koprodukci České televize a soukromé společnosti Videotheo. Finančně se na něm podílel i Kraj Vysočina, který jako jeden z inspirátorů projektu také zajistí dostupnost filmu pro veřejnost v muzeích a ve školách.
    "Uvidíme, jak snímek přijmou diváci, přece jen hodinový dokument o architektuře, i když jde o osobnost jako Josef Hoffmann, může být náročný," řekl Mojžíš ČTK před zahájením projekce. Záběry staveb, objektů i interiérů se proto filmaři snažili propojit se Hoffmannovým životem. Film bude dostupný v několika jazykových mutacích.
    Mojžíš je mimo jiné také autorem filmových medailonků sedmi osobností, které budou letos oceněny Nejvyšší cenou kraje Vysočina. Dvou až tříminutové portréty budou poprvé promítnuty na slavnostním večeru u příležitosti předání Nejvyšších krajských ocenění 21. října v Horáckém divadle v Jihlavě.
    Hoffmann ve svých projektech usiloval o dosažení vizuální harmonie návrhu a nejvyšší kvality provedení. Do světa moderní architektury a designu vnesl geometrické prvky. Na počátku 20. století našel zalíbení v kontrastu bílé a černé barvy, které velmi rád uplatňoval na svých stavbách v interiérech i na uměleckořemeslných předmětech.
    Roku 1903 založil Hoffmann spolu s malířem a designérem Kolomanem Moserem a průmyslníkem Fritzem Waerndorferem uměleckořemeslné dílny Wiener Werkstätte. Vznikal zde nábytek, práce z drahých i běžných kovů, vazby knih, posléze keramika a textil. Součástí byl i Hoffmannův architektonický ateliér.
    Josef Hoffmann patří mezi nejvýznamnější světové architekty a designéry první poloviny 20. století. Narodil se 15. prosince 1870 v Brtnici v domě na dnešním náměstí Svobody. V domě je dnes Muzeum Josefa Hoffmanna, které je společným pracovištěm Moravské galerie v Brně a MAK - Rakouského muzea užitého a současného umění ve Vídni.
Zdroj: Jaroslav Buček
Vložil: ČTK, 08.09.12 11:55
Návštěvnost: 2581 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Prosinec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.