Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Karlovy Vary dokončují krytý bazén za 271 milionů

Karlovy Vary - Karlovy Vary dokončují za zhruba 271 milionů korun krytý plavecký bazén v areálu KV Arény. Jeho otevření je naplánováno na přelom září a října, podle předběžných propočtů bude radnice provoz dotovat ročně pěti až šesti miliony korun. Dalších osm milionů korun pak představuje dotace pro KV Arénu, jejíž součástí bazén bude. Primátor Petr Kulhánek (KOA) dnes ČTK řekl, že v případě bazénu přesnou výši dotace ukáže až jeho provoz po několika měsících.
     Veškeré výpočty souvisejí také s tím, jak velký zájem bude mít veřejnost o návštěvu plaveckého areálu. Vstupné proto bude mít mnoho variant se základní cenou ve výši 80 korun za hodinu. Provozní náklady, které se budou pohybovat kolem osmi milionů korun, ovlivní rovněž připojení bazénu na energocentrum KV Arény. Zda bude opravdu efektivní a minimalizuje například náklady na ohřátí vody, ukáže teprve zkušební provoz. "Veškeré odhady vycházely ze zkušeností s  provozem jiných bazénů v Česku," podotkl primátor.
     Původní projekt bazénu počítal spíše s výhradně sportovním areálem s deseti dráhami a jen minimem atrakcí. Kvůli dosažení co největší návštěvnosti se ale projekt posléze v rámci daných možností změnil a bazén má o čtyři dráhy méně. Místo zrušených drah vznikl relaxační prostor s různými typy vířivek, který je oddělený od hlavní bazénové vany. Úplná změna původní studie na relaxační akvapark ale nebyla možná, protože by se výrazně snížila dotační částka, jíž město získalo z  Evropské unie.
     S kolaudací bazénu se počítá 24. září. Zatím není jasné, zda do ní nějakým způsobem zasáhne žádost o obnovení a přerušení stavebního řízení, již podala společnost Syner. Syner tvrdí, že účastníkem řízení nemělo být město. Podnět Syneru zkoumá karlovarský stavební úřad a rozhodnutí vydá do 14. září. Syner se hodlá v případě, že neuspěje, odvolat. "Problémem se zabývali právníci a došli k názoru, že radnice nepochybila. Proto by neměly nastat s  otevřením bazénu žádné komplikace," dodal Kulhánek.

Autor: ČTK, 05.09.12 23:10
Návštěvnost: 3527 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.