Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Skauti otevřeli u Brna opravený mlýn s ekologickým střediskem

Ochoz u Brna - Skauti dnes u Brna slavnostně otevřeli svoji zrekonstruovanou základnu Kaprálův mlýn, která bude nově sloužit jako středisko ekologické výchovy i dalším organizacím a školám. Stavba je největším projektem v moderní historii Junák. Stála 43 milionů korun, 90 procent nákladů pokryly dotace z EU, informovala ČTK Iveta Zieglerová z Junáka.
      Kaprálův mlýn je prvorepubliková stavba v údolí Říčky nedaleko Moravského krasu. Od roku 1993 tu měli svou základnu skauti, v roce 2007 dostal Junák budovu do svého vlastnictví. Mlýn byl zkolaudován v první polovině srpna a nyní se otevřel veřejnosti.
      Na přestavbě mlýna na ekologické středisko se podíleli dobrovolníci ze zemí střední a východní Evropy. Někteří tu prací strávili desítky až stovky hodin. "Vzniklo tak moderní středisko ekologické výchovy, které bude sloužit nejen skautům, ale i dalším neziskovým organizacím a školám," uvedla Zieglerová. Mlýn byl zkolaudován v první polovině srpna a nyní se otevřel veřejnosti.
      Během dnešního otevření základny si děti mohly zasoutěžit na zahradě mlýna nebo se v blízké jeskyni Pekárna podívat na život magdalénských lovců. Stavbě při slavnosti požehnal farář a skaut Jiří Veselý.
      Školy, organizace a další zájemci si budou moci vybrat mezi několika druhy ekologických pobytových výukových programů, kurzem terénní ekologie a dalších seminářů, workshopů a akcí. Ceník najdou zájemci na internetových stránkách střediska, například pětidenní pobyt se školní třídou vyjde jednoho žáka na necelé 2000 korun.
Autor: ČTK, 02.09.12 13:30
Návštěvnost: 3246 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.