Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kuba: Stát v nejbližších letech tahounem stavebnictví nebude

Praha - Stát bude v příštích letech dál šetřit, veřejné investice se tak motorem nového růstu tuzemského stavebnictví určitě nestanou. Uvedl to ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba ve čtvrtletní analýze českého stavebnictví, kterou vypracovala společnost CEEC Research ve spolupráci s KPMG Česká republika. Studii dnes zhotovitelé představili na setkání lídrů tuzemského stavebního odvětví.
     "Jedním z řešení, která mohla sektoru stavebnictví výrazněji pomoci, byla realokace evropských projektů z takzvaných měkkých, chlebíčkových projektů, do projektů tvrdých, tedy infrastrukturních," uvedl šéf MPO. Tento záměr však nelze realizovat, protože podle Kuby nenašel pochopení u  Evropské komise. Podle ministra se tak stavaři musí spolehnout jen na soukromou poptávku.
     Škrty státních investic v oblasti dopravních staveb, bytové výstavby i v životním prostředí kritizoval prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Václav Matyáš. "Očekáváme od vlády odpověď na otázky, jaká prorůstová opatření chystá, kam budou směřovat, kdy budou nastartována, co konkrétního pro stavebnictví přinesou," sdělil ČTK šéf svazu.
     Dvě ze tří českých stavebních firem letos kvůli poklesu odvětví očekává snížení tržeb. Nejčernější výhled mají představitelé firem v inženýrském stavitelství, které z  velké části závisí na investicích veřejného sektoru. Návrat k růstu tržeb se nebude asi konat ani v roce 2013, výnosy už by ale měly přestat klesat.
     Pokles odvětví za celý rok 2012 odhadují ředitelé stavebních podniků o  6,9 procenta. Do plusu se stavebnictví pravděpodobně nedostane ani příští rok, přesto se prognózy na rok 2013 mírně zlepšily.
     "Nepředpokládáme, že by se české stavebnictví v nejbližších letech vrátilo na hodnoty objemů z let před krizí," řekl odborník na stavebnictví z KPMG ČR Pavel Kliment.
     Kvůli snižování výkonu odvětví očekávají stavební manažeři, že počet stavebních firem jen letos klesne o 12 procent. Z trhu zmizí hlavně menší a střední firmy.
Zdroj: Daniel Novák
Vložil: ČTK, 23.08.12 12:25
Návštěvnost: 2245 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.