Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Kraj chce peníze za pokutu od stavebního dozoru

Karlovy Vary - Karlovarský kraj bude vymáhat přibližně 1,2 milionu korun, které musel zaplatit za porušení rozpočtové kázně při obnově vily Jana Bechera v Karlových Varech. Peníze chce nazpět od firmy, která měla na starost technický dozor akce. Sankci uplatnil Úřad Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad, a protože kraj neuspěl ani s jedním odvoláním, musel částku zaplatit. Náměstek hejtmana Petr Navrátil (ČSSD) dnes ČTK sdělil, že s  náhradou škody by neměl být problém.
     Náklady na opravu zchátralé stavby dosáhly zhruba 88,7 milionu korun. Z toho 77,6 milionu byla dotace EU a více než 11 milionů korun zaplatil Karlovarský kraj, který je majitelem vily. Oproti původní zakázce byla vila ale vybavena levnějším sanitárním zařízením a rozdíl činil právě kolem 1,2 milionu korun. "Technický dozor si to měl ohlídat, chyba se však stát může. Pro takové případy je pojištěn, a tak předpokládám, že nebude problém, abychom se dohodli bez případné žaloby," uvedl Navrátil.
     Honosná karlovarská vila továrníka Johanna Gustava Bechera, někdejšího majitele proslulé likérky, se loni po rekonstrukci změnila v interaktivní galerii. Provoz vily zajišťuje Galerie umění Karlovy Vary. K dispozici tu jsou výtvarné dílny, knihovna, víceúčelový společenský sál se zázemím, dále výstavní sály, galerie i depozitář. Součástí vily je venkovní ateliér, který vznikl přestavbou garáže na zahradní domek. Letos poprvé vila sloužila také pro některé akce Mezinárodního filmového festivalu.
Autor: ČTK, 22.08.12 18:05
Návštěvnost: 2153 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Září 2019
arrow
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.