Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Rakovník vymění okna v památkově chráněné sokolovně

foto: Jiří Grulich

Rakovník - Rakovník nemá dostatek peněz na celkovou rekonstrukci památkově chráněné sokolovny, která se odhaduje na několik desítek milionů korun. Město proto provádí dílčí opravy historického objektu. V září začne výměna historických oken, jejichž cena přesáhne 3,5 milionu korun. Práce by měly skončit ještě v letošním roce. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Alida Štulajterová.

     Výměna historických oken měla začít v červenci. Město ale muselo zrušit výběrové řízení, protože nabídky firem byly příliš vysoké nebo nesplňovaly podmínky. "Okna budou po domluvě s památkáři v ocelových rámech, a právě proto tam byl takový problém sehnat nějakou firmu, která by to byla schopná vyrobit tak, aby to splnilo náročné požadavky ze strany památkářů," vysvětlila Štulajterová.
     Do druhého výběrového řízení se přihlásila jen kladenská firma MAO, která také zakázku dostala. Město získalo na výměnu oken dotaci 1,5 milionu korun z krajského fondu na obnovu památek. Výměna oken by podle mluvčí měla zabránit únikům tepla a město by tím mělo ušetřit za energie.
     Rakovník má několik let připravený projekt na celkovou opravu chátrajícího objektu. Náklady se podle něj odhadují na více než 45 milionů korun, které teď město nemá. "Ty finanční náklady jsou opravdu hodně vysoké. Město se tak snaží provádět alespoň tyto dílčí opravy i vzhledem dotaci, které získalo," dodala Štulajterová. Před rokem například město nechalo opravit schodiště, které se začalo propadat.
     Rakovnická sokolovna je chráněnou památkou od roku 1958. Výstavba objektu začala v roce 1914, skončila o rok později. Budova patří mezi architektonické skvosty města, má dochovanou řadu původních stavebních prvků. Charakteristické jsou například šamotové cihly, z  nichž je postavena. Budovu nyní využívá místní sdružení Sokola, které tam pořádá sportovní kroužky.
Zdroj: Matěj Říha
Vložil: ČTK, 20.08.12 21:45
Návštěvnost: 5599 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Související architekti
Komentáře
Předmět Autor Datum
Výměna oken A. Kuric 20.08.12 22:03
Výměna oken R. Gregor 21.08.12 19:08
Repase ano, ale... Rýpal 23.08.12 11:16
A. Kuric Repase ano! 23.08.12 14:14
zalostne Jan Sommer 23.08.12 22:48
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.