Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Plzeň spojí s pivovarem po 150 letech nová lávka přes Radbuzu

Plzeň - Centrum Plzně spojí už příští měsíc s pivovarem po téměř 150 letech nová lávka přes řeku Radbuzu. Atraktivní přístup do areálu Plzeňského Prazdroje se otevře turistům i občanům současně s relax centrem, rozsáhlou sportovní a odpočinkovou zónou ve Štruncových sadech, kterou s využitím peněz z  EU dokončuje radnice. ČTK to řekla manažerka cestovního ruchu Prazdroje Jindřiška Eliášková.
     "Hrozně to vítáme, protože to vychází krásně před 5. říjnem (na oslavy 170. výročí uvaření první várky piva Pilsner Urquell). Bude to symbolika opětovného propojení města a pivovaru," dodala.
     Dřevěná lávka mezi obcí a loukou, kde se stavěl pivovar, vznikla přibližně ve stejných místech ve 40. letech 19. století. V 70. letech 19. století ji vzala voda a od té doby tam nebylo nic. Prazdroj přispěl na projekt a podílí se na části lávky, která vede v areálu a svádí lidi ze střechy garáží až na nádvoří před návštěvnické centrum, kde končí koridor. Lávka za zhruba deset milionů korun bude stejně jako nádvoří pivovaru od půlnoci uzavřená, otevírat se bude v 05:00.
     "Velmi ji vítám. Všichni víme, že dlouhodobě není dopravní situace před pivovarem dobrá a není také jednoduše řešitelná. Je to jizva minulého politického období," uvedla manažerka. Lávka, určená i pro cyklisty, podle ní "trochu nahrazuje" možnost, aby se lidé bezpečně dostali z pivovaru do města a obráceně. Bude sloužit turistům, ale také Plzeňanům k procházkám. Budou moci bezpečně projít oblastmi, kam se dříve neodvážili vstoupit, protože nechtěli přebíhat magistrály, dodala. Z pivovaru projdou lidé mezi sokolovnou a stadionem k podchodu pod magistrálou, takzvané myší díře, a upravenou Mlýnskou strouhou dojdou do centra.
     Relax centrum začne fungovat od konce září. Přijde na 115 milionů korun, z čehož 72 milionů Kč vydá EU a zbytek půjde z městského rozpočtu. Už jsou hotové pískové stezky, asfaltové cesty, osvětlení a vstupy k  vodě. Staví se 18 metrů vysoká horolezecká stěna a skate park. V dosud zanedbaném prostoru na soutoku řek Radbuzy a Mže vnikne v novém parku náměstíčko s fontánou a venkovní galerie. Nevzhledný masivní betonový plot lemující stadion nahradí nové průhledné oplocení.
     Všemi turistickými trasami Prazdroje loni prošlo přes čtvrt milionu turistů, meziročně o 11 procent více. "Za letošních sedm měsíců evidujeme opět nárůst o sedm procent. Už je to velký turistický průmysl, který provozujeme," dodala Eliášková.
Zdroj: Václav Prokš
Vložil: ČTK, 19.08.12 09:50
Návštěvnost: 3397 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.