Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
JAMU dokončuje divadelní budovu v Orlí ulici, otevře se v říjnu

Brno - Janáčkova akademie múzických umění (JAMU) dokončuje stavbu nové divadelní budovy v centru Brna. Moderně vybavené Divadlo na Orlí poslouží především adeptům opery a muzikálu, kteří se vzdělávají na brněnské akademii. Celkové náklady na stavbu a vybavení přesáhnou 343 milionů korun, sdělil dnes ČTK mluvčí JAMU Luboš Mareček. Slavnostní otevření škola plánuje na konec října.
     Budova vyrostla ve 20 metrů široké proluce v Orlí ulici, která vznikla při bombardování za druhé světové války a ještě donedávna ji zaplňovala provizorní stavba z 50. let. Nejdůležitější část stavby je ve vnitrobloku. Ukrývá sál pro 150 lidí s jevištěm, orchestřištěm, provazištěm a kabinou režie. V suterénu je nahrávací studio a zkušebny pro studenty.
     Divadlo na Orlí představuje největší rozvojový projekt JAMU v posledních letech. Jeho význam podle představitelů školy spočívá hlavně v kvalitním vybavení. "Umožní studentům pracovat s nejmodernějšími divadelními, zvukovými a světelnými technologiemi a vstupovat tak do praxe," uvedl rektor Ivo Medek.
     Škola pro divadlo nakoupí nové hudební nástroje za 24 milionů korun. "Budeme pořizovat například dvě harfy špičkové koncertní úrovně. Je to výtečná investice do kvality i proto, že z dlouhodobého hlediska uvažuje Hudební fakulta JAMU o akreditaci výuky hry na tento nástroj," řekla provozní ředitelka divadla Lenka Tesáčková.
     Moderně pojatou uliční fasádu divadla oživí grafika s  hudebními motivy. Zadní část divadelního komplexu postupně pokryje popínavá zeleň. V divadle bude kavárna a v zachovalých barokních sklepech vinárna. Proti stavbě dlouho protestovali minorité, kteří mají v sousedství svůj klášter, nakonec se projekt kvůli tomu částečně změnil.
Autor: ČTK, 15.08.12 18:30
Návštěvnost: 5864 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.