Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Happening a video upozorní na zchátralé památky lázní v Kyselce

foto: Lukáš Podhorský
Praha - Před sídlem společnosti Karlovarské minerální vody (KMV) v Praze se dnes odpoledne odehraje happening studentů a umělců doprovázející výzvu k záchraně lázní v Kyselce na Karlovarsku. Zároveň bude zveřejněn videospot, v němž skupina osobností vyzývá vlastníka, aby chátrající objekty opravil. Na zchátralé památky v západočeské Kyselce upozorňovaly v Praze fotografie na třech tramvajích. Městský soud v Praze po stížnosti KMV 30. července rozhodl, že na tramvajích nesmějí být.

    Rozhodnutí soudu se týká pouze kampaně na dopravních prostředcích. KMV požadovaly, aby Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví ČR zastavila šíření kampaně i na webu či elektronickou poštou; to ale soud zamítl.
    Za nedostatečnou péči o některé památkové objekty v Kyselce dostala firma na počátku roku pokutu 1,8 milionu korun od karlovarského magistrátu; krajský úřad ji potvrdil, firma se chce bránit soudně.
    KMV uvádějí, že vlastní pouze menší části budov, a za ostatní nenesou žádnou odpovědnost a jejich podnikání na stav objektů nemělo žádný vliv. Firma letos oznámila, že chce rekonstruovat dvě budovy, které jí patří. Podle asociace ale KMV a firmy, s nimiž je personálně propojená, vlastní prakticky všechny budovy a pozemky v bývalých lázních, a jsou tak odpovědné i za jejich devastaci.
Autor: ČTK, 13.08.12 10:30
Návštěvnost: 3217 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.