Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Návrh katastrálního zákona zvyšuje počet placených služeb

Praha - Návrh katastrálního zákona, který tuto středu projedná vláda, zvyšuje počet placených služeb ze čtyř na dvacet. Zavádí tisícikorunový poplatek za zápisy, jež byly dosud zdarma. Změny postihnou většinu Čechů.
     Předseda národního katastrálního úřadu Karel Večeře deníku řekl, že návrh reaguje na přijatý občanský zákoník a zavádí nové typy práv. "Nyní evidujeme čtyři druhy základních zpráv, nově jich bude dvacet. Chystaná norma však především vychází ze zásady materiální publicity, která zajišťuje, že je možné se na zápisy v katastru spolehnout," dodal.
     Poplatek 1000 Kč se má platit například za výmaz zástavního práva z  katastru nemovitostí. "Výmazy se prováděly bezplatně, jen potvrzením banky. Novinka se bude týkat až 200.000 případů ročně," míní Večeře. Tisícikorunu si musí připravit také každý, kdo si bude chtít převést podíl v bytovém domě do svého vlastnictví.
Autor: ČTK, 12.08.12 12:45
Návštěvnost: 2227 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.