Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
O pravosti Van Goghova obrazu rozhodne test DNA

Kolín nad Rýnem (Německo) - Jeden vlas může rozhodnout o tom, zda je sběratel umění z německého Kolína nad Rýnem vlastníkem obrazu od nizozemského malíře Vincenta Van Gogha v hodnotě několika desítek milionů eur. Ve snaze rozluštit jednu ze záhad světa umění odborníci prozkoumají zrzavý lidský vlas ukrytý pod nánosem barvy a vzorky DNA porovnají s těmi od žijících Van Goghových příbuzných.
      Obraz Zátiší s pivoňkami byl po desetiletí považován za ztracený, dokud se v roce 1977 neobjevil na půdě jednoho domu v Belgii. Dílo koupil otec kolínského sběratele Markuse Roubrockse a odkázal mu ho.
      Malba, na které jsou pestrobarevné pivoňky ve váze postavené na dřevěné podlaze, vyvolává debaty znalců umění o tom, kdo je jejím autorem. Roubrocks tvrdí, že jde o obraz Vincenta Van Gogha, který namaloval na jaře roku 1889, přibližně rok před tím, než spáchal sebevraždu. Jeho tvrzení nezávisle na sobě podpořili ve svých posudcích dva experti. Ale Van Goghovo muzeum v Amsterodamu to zpochybňuje a tvrdí, že tahy štětce jsou jiné než takové, jaké měl světoznámý malíř. Zástupci muzea obraz označili za výborný padělek.
      Vlas, který má nyní rozhodnout o tom, zda je Van Gogh autorem obraz nebo ne, na něm našla restaurátorka, která malbu čistila. "Musí být od tvůrce obrazu, jinak by nemohl být tak hluboko ve vrstvách barvy," řekla německému deníku Bild.
Autor: ČTK, 09.08.12 11:05
Návštěvnost: 1822 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.