Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
Divadlo Continuo se od 14. srpna představí ve vodňanské cihelně

Praha - Už šestnáctý mezinárodní letní site-specific projekt uspořádá soubor Divadla Continuo v polovině srpna v prostorách bývalé cihelny ve Vodňanech. Představení volně inspirované textem Citadela Antoina de Saint-Exupéryho vznikne ve spolupráci s mladými umělci z celé Evropy, premiéru bude mít 14. srpna. ČTK to oznámila produkční Zuzana Bednarčiková.
    Sto let stará cihelna ve Vodňanech přestala sloužit svému účelu v 90. letech minulého století. Je opuštěným místem, které stále nese stopy své bývalé krásy, jež vznikala spojením funkčnosti a architektury. "Představ si svatební hostinu, když hosté i milenci odejdou. Za svítání vyvstane nepořádek, který tu zanechali. Rozbité džbány, převržené stoly, vyhaslý oheň, na všem je ustrnulý otisk zmatku," píše Saint-Exupéry.
    Podle režiséra představení a uměleckého vedoucího Divadla Continuo Pavla Štourače je jeho text mnohovrstevnatým dílem. "Vybrali jsme si ho jako vodítko pro hledání odpovědí na otázky spojené se stavem současné společnosti, civilizace a kultury, ale i všudypřítomné otázky, jež si člověk klade bez ohledu na dobu, v níž žije. Odpovědi však nehledáme ve slovech, ale snažíme se je najít v pohybu, tónech, rytmu a obrazech," charakterizoval inscenaci.
    Fyzické divadlo ve spojení s výtvarnou poetikou, všudypřítomný prach a písek, žízeň, touha, sny. To jsou ingredience, z nichž prý bude představení utkáno. Odehraje se na několika místech prostoru bývalé cihelny, v jejím exteriéru i interiéru, a bude mít podobu společného putování diváků a herců.
    Na přípravách se podílejí dvě desítky performerů, výtvarníků a hudebníků z 12 zemí Evropy - Česka, Slovenska, Maďarska, Polska, Ruska, Francie, Rakouska, Německa, Portugalska, Španělska, Itálie a Turecka. Inscenace vzniká tradičně na základě společných workshopů účastníků. Uskuteční se od 14. do 22. srpna vždy od 20:30 hodin ve vodňanské cihelně.
    V polovině července představili členové Continua v zahradě Slovanského domu v Praze představení o hledání Svatého Grálu, svobody a vykoupení. Malovický soubor využil vícežánrový projekt Archa naděje, který v polovině června uvedl v tomto prostoru sochař a muzikant Petr Schel. Odhalil tehdy monumentální plastiku archy, která slouží jako pódium. Continuo tam uvedlo starší projekt Finis Terrae, který je pohybovým, loutkovým a výtvarným pouličním představením. A zároveň montáží historických textů, fyzického herectví, živé hudby, rytmu a výtvarné poezie, stejně jako podobenství o dvou cestách - mužské a ženské, vnější a vnitřní. Po premiéře v Norimberku v dubnu 2009 se inscenace vydala na cestu po Evropě. Hrála se ve Francii, Německu, Polsku, Belgii, na Slovensku a řadě míst v České republice.
Zdroj: Jiří Borovička
Vložil: ČTK, 07.08.12 19:35
Návštěvnost: 2390 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Související články
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Říjen 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.