Do not follow this link, or your host will be blocked from this site. This is a spider trap.
PŘIHLÁSIT SE  (trvale)
Uživatel:
Heslo:
Zapomněli jste heslo?
Registrace nového čtenáře
archiweb

HLEDEJ v sekci     
J&T prodala v Praze kanceláře na Proseku i sídlo J&T Banky

Praha - Investiční skupina J&T se v Praze zbavila dvou významných nemovitostí. Prvním prodaným objektem je kancelářský komplex Prosek Point v Praze na Proseku. V druhé transakci prodala J&T Banka své sídlo v  Pobřežní ulici. Informaci ČTK potvrdila mluvčí J&T Real Estate Katarína Krajňáková a mluvčí J&T Banky Monika Veselá.
     "J&T Banka prodala společnost Bea Development, která je majitelem budovy v ulici Pobřežní, kde má banka sídlo. Ta je zde již jen jako nájemce. Podíl ve společnosti byl odprodán za 224,5 milionu korun," uvedla mluvčí J&T Banky. Za kolik prodala kanceláře Prosek Point, už však J&T nesdělila. Náklady na výstavbu tří kancelářských budov na Proseku činily zhruba miliardu korun, uvedla již dříve firma.
     Novým majitelem kanceláří na Proseku je prostřednictvím firmy Prosek Point společnost Continental Investment Holding se sídlem v Lucembursku. Novým jednatelem Prosek Pointu se stal podle obchodního rejstříku Branislav Dej, který je také novým členem představenstva firmy Bea Development, majitele sídla J&T Banky.
     Předsedou dozorčí rady firmy Bea Development je slovenský podnikatel Roman Korbačka. Ten loni prodal svůj 19procentní podíl ve druhé největší ruské soukromé bance Nomos, v níž 30 procent kontroluje nejbohatší Čech Petr Kellner. Korbačka je podle tisku jedním z nejbohatších Slováků. Současně je bratrem Petera Korbačky, předsedy představenstva J&T Real Estate.
     J&T připouští, že se zbaví také dalších realitních projektů. "V Česku i na Slovensku má J&T Real Estate několik projektů připravených na prodej, ale to jen v případě, že pro nás budou podmínky transakce zajímavé," řekla Krajňáková. Zároveň ale nevyloučila, že firma v případě zajímavých nabídek bude na realitním trhu naopak nakupovat.
     Hodnota nemovitostního portfolia J&T Real Estate činila na konci loňského roku přibližně 671 milionů eur, tedy asi 17 miliard korun.
Zdroj: Daniel Novák
Vložil: ČTK, 05.08.12 22:45
Návštěvnost: 3668 čtenářů
Sdílet: 
Poslat odkaz na tuto stránku e-mailem
Vaše jméno Vaše emailová adresa
Váš vzkaz
Na tyto adresy (oddělte čárkou)   
Komentáře
Předmět Autor Datum
show all comments add comment
Burza práce
Aktuálně
Kalendář akcí
arrow
Červenec 2019
arrow
Denní zprávy
Rozhovor s Pavlem Chládkem
e-SHOP
BLOG - poslední články
Poslední komentáře
BLOG - poslední komentáře
TOPlist © archiweb.cz 1997-2019
Všechny materiály zveřejněné na těchto www stránkách podléhají autorskému zákonu (č.121/2000 Sb.). Publikování nebo šíření obsahu je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
archiweb.cz využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ČTK.